Міністерство освіти і науки Киргизстану пропонує знову ввести кваліфікаційні рівні вчителів і виносить це питання на громадське обговорення.

Запропонованим документом затверджуються структура кваліфікаційних рівнів професії вчителя і положення про порядок проведення та умови атестації педагогічних працівників загальноосвітніх організацій Киргизстану. Також визнаються недійсними раніше привласнені категорії вчителям у зв’язку із закінченням терміну їх дії.

У 2016 році Міносвіти Киргизстану має організувати проведення атестації педагогічних працівників ЗНЗ у такому порядку:
– учителів, які мають стаж не менше трьох років, на відповідність кваліфікаційним вимогам до рівнів «Учитель», «Учитель другої категорії», «Учитель першої категорії», «Учитель вищої категорії»;
– учителів, які мають стаж від року до трьох років, на відповідність кваліфікаційним вимогам до рівня «учитель».

Кожен із чотирьох професійних рівнів висуває узагальнені вимоги до працівників, які визначаються такими показниками, як характер знань, характер умінь, коло повноважень і відповідальність, мінімальний рівень професійної освіти, з яким можна претендувати на відповідну категорію. Тож кожен наступний рівень охоплює вимоги всіх попередніх рівнів.

«Додаткових фінансів на реалізацію постанови в 2015 році не буде потрібно. На 2016 і наступні роки пропонується при розробці законопроекту про республіканський бюджет передбачити кошти на виплату надбавок за кваліфікаційні категорії вчителя», – йдеться в повідомленні освітянського міністерства Киргизстану.

За матеріалами CA-News.org

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *