Сьогодні, 27 листопада, в Латвії страйкують учителі, вихователі дитсадків, викладачі ВНЗ і науковці. Страйк підтримали 24 546 освітян. Учасники акції виступають проти нової системи оплати праці педагогів, яку розробило Міністерство освіти і науки країни.

Страйкарі заявляють, що виступають не тільки проти браку фінансування, а й проти ставлення до освітян, оскільки уряд Латвії протягом багатьох років не виконує зобов’язань, передбачених нормативними актами.

Голова Лієпайської міжрайонної профспілкової організації Індра Мокоренко зокрема заявила: “Педагоги влаштовували пікети, вуличні ходи безліч разів… Але жодних результатів це не принесло. Нас не чують, і не факт, що навіть під час цього страйку почують так, як нам хотілося б”.

Працівники освіти висувають дві вимоги. Перша полягає в тому, щоб раніше зарезервовані 9 млн євро були спрямовані на вдосконалення чинної системи зарплат, особливо в дошкільних закладах і малих школах. Друга стосується фінансування вищої освіти і науки.

Міністр освіти і науки Латвії  Маріте Сейле у відповідь на вимоги педагогів, спорожнілі виші, школи та дитсадки заявила, що “жоден уряд не буде таким багатим, щоб задовольнити вимоги кожного”. Її відповідь педагогам містила також і фразу про те, що “компроміси будуть потрібні і в майбутньому”.

За інформацією delfi.lv

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *