У Міністерстві охорони здоров’я відбулася прес-конференція, присвячена початку ІІ туру додаткової вакцинації проти поліомієліту, що триватиме з 30 листопада до 11 грудня 2015 р. У ІІ раунді планують врахувати позитивні моменти першого раунду і забезпечити кращу взаємодію з іншими відомствами.

Зазначимо, в другому турі вакцинуватимуться діти від 2 місяців до 6 років, в третьому – діти до 10 років. Успішне завершення всіх трьох раундів вакцинації забезпечить захист дітей від хвороби та сприятиме збереженню за Україною статусу країни, вільної від поліомієліту.

Заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Перегінець нагадав присутнім, що перший раунд в Україні пройшов успішно, вакцинацією охоплено 65 % дітей від 2 місяців до 6 років. «Результатом трьох раундів імунізації стане припинення циркуляції вакциноспорідненого вірусу поліомієліту та забезпечення захисту наших дітей від уражень, зумовлених поліовірусом. Для цього необхідно вакцинувати 95 % дітей, що потребує додаткових зусиль. Днями представники Міністерства провели селекторну нараду не лише з областями, а й з районами, де всі лікарі могли з’ясувати для себе необхідну інформацію. Усі регіони відзвітували, що готові для проведення ІІ туру вакцинації», – додав заступник міністра.

Питання вакцинації, як питання національної безпеки в Україні, сьогодні постало надзвичайно гостро, – вважає народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко. «У нас досить високий показник дитячої смертності, але маніпулювати, спекулювати і пов’язувати ці показники з вакцинацією неприпустимо. Надзвичайно важливою є інформаційна політика під час спалаху інфекційних захворювань. Адже вакцинація – єдиний спосіб захистити від цих хвороб велику кількість дітей в Україні», – додала вона.

Представник Бюро ВООЗ в Україні Доріт Ніцан, у свою чергу, закликала усіх батьків вакцинувати своїх дітей у ІІ турі, навіть якщо перший вони пропустили. Адже для того, аби дитина була повністю захищена, вона повинна отримати всі три дози полівакцини. «ВООЗ вітає Харківську, Хмельницьку та Кіровоградську області з тим, що вони продемонстрували найвищі показники вакцинації серед усіх областей України. Результати першого раунду показують, що більшість українських батьків прагнуть захистити дітей від цієї страшної хвороби. Слід зазначити, що через спалах поліомієліту Україна опинилася в числі країн, перед подорожжю до яких радять зробити вакцинацію проти цієї хвороби. У списку таких країн також Гвінея, Мадагаскар і Лаос. Спалахом стурбована вся міжнародна спільнота. Тому ВООЗ рекомендує оголосити надзвичайний стан у зв’язку з такою ситуацією», – зазначила Доріт Ніцан.

Для другого раунду Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) надав Україні додаткову гуманітарну допомогу в кількості 4,5 млн доз ОПВ-вакцини Санофі-Пастер, що вже розвезена в регіони. Представник ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс нагадала, що завдяки ОПВ-вакцинації випадки поліомієліту у світі знизились на 99 %, починаючи з 1988 року. Це якісна, ефективна, абсолютно безпечна вакцина. «Для України надзвичайно важливо акумулювати всі зусилля, аби досягти максимального покриття вакцинацією. Ми звертаємося до батьків – захистіть ваших дітей! Три дози вакцини можуть забезпечити повний захист від хвороби», – додала Джованна Барберіс.

Нагадаємо, І раунд додаткової імунізації проти поліомієліту стартував 19 жовтня 2015 року і тривав до 9 листопада 2015 року. Кількість дітей, яких планувалося охопити щепленнями в I раунді, становить 2 314 988 дітей. Станом на 9 листопада 2015 вакциновано 1 468 403 дітей, що становить 65 % від загальної кількості.

Інформує прес-служба МОЗ України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *