28 листопада на базі факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету відбулося засідання круглого столу «Актуальні проблеми психології». Засідання складалося з двох частин: спершу його учасники обговорили актуальні питання діяльності психологічної служби системи освіти, а потім відбувся захист студентських дослідницьких проектів на психолого-педагогічну тематику.

Про роботу психологічної служби в школі студентам розповіла психолог ЗОШ № 3 Світлана Ніколаєнко. Вона  описала буденну діяльність практичного психолога у школі, що охоплює консультації, супровід дітей, спілкування з батьками і вчителями та багато іншого. Важливими є професіоналізм та оптимізм, які демонструвала у своєму виступі Світлана Вадимівна. Студенти мали можливість поставити питання про особливості діяльності психолога, дізнатися про найбільш актуальні запити в роботі, визначити, як  відбувається взаємодія вчителів і психолога у навчально-виховному процесі.

Зміст та специфіку соціально-педагогічної роботи в загальноосвітніх закладах визначила заступник директора громадської організації «Флоренс» Інна Біляєва.  Як представник професії “соціальний педагог” Інна Михайлівна розповіла про проведення профілактичних і виховних заходів у школах. Цікавим було обговорення про потенціал проведення такого, здавалося б, стандартного заходу, як батьківські збори. Було обговорено можливі варіанти урізноманітнення батьківських зборів і залучення батьків до співпраці, створення позитивного психологічного клімату у класі та сприяння в поліпшенні дитячо-батьківських стосунків. Цікавий і динамічний виступ підкріплювався відеозвітом про таку діяльність з практики Центру «Флоренс».

Студенти Запорізького національного університету брали активну участь в обговоренні всіх питань і згодом ділилися враженнями від заходу. Зокрема, студентка 2 курсу філологічного факультету Юлія Бусилкова зазначила: «У мене залишилось позитивне враження від роботи в такому форматі. Психолог і соціальний педагог  розповіли нам про свою практичну роботу, дали декілька порад щодо нашої майбутньої роботи. Це є дуже цінним. Круглий стіл було проведено в дружній атмосфері, що дало змогу студентам вільно почуватись та сконцентруватися на запитаннях, які їх цікавлять. Вважаю, що подібні зустрічі необхідні студентам – майбутнім учителям!».

На другому етапі відбувся захист дослідницьких робіт студентів-філологів. Свої дослідження студенти проводили у школах, вони вивчали рівень стресу учнів (Гоар Акопян), досвід впровадження медіації  в навчально-виховний процес школи (Аліна Чичерова),  ігрову діяльність молодших школярів (Катерина Черкун). Емоційним і переконливим був виступ «Кіберзалежність школярів» (Олександра Гришак, Матвей Кащенко), який відзначили учасники круглого столу.

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *