«Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою, невтомною працею любіть Україну!» – саме такі слова митрополита Андрея Шептицького стали епіграфом до тематичного заходу, присвяченого 150-річчю від дня народження визначного українця, який провели учасники студентського наукового гуртка історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини під керівництвом завідувача кафедри історії України, доцента Марії Рогожі.

Історики підготували пізнавальну інформацію про душпастирську, культурно-просвітницьку, наукову, політичну діяльність митрополита; розповіли про засновані та підтримувані владикою духовні семінарії, академію, монастирі, періодичні видання, товариства опіки над молоддю, дитячий сиротинець, культурно-просвітні заклади. Виступи супроводжувалися відеофрагментами та мультимедійними презентаціями.

Цікавою та захопливою була онлайн-екскурсія «Шляхами владики», що оповідала про міста і країни, які відвідав Андрей Шептицький. Початок маршруту – село Прілбичі на Львівщині, де народився майбутній митрополит, далі – Краків, Відень, Мюнхен, Київ, Петербург, поїздки до Бельгії, Голландії, Великої Британії, Канади, США, Бразилії, Аргентини, Італії, Австрії, де владика відстоював права українців та інтереси України. Завершилася екскурсія собором Св. Юра та пам’ятником Андрею Шептицькому, відкритому у Львові в липні 2015 р.

Не оминули учасники заходу і тем переслідування митрополита окупаційними владами, його позицію під час Першої та Другої світових воєн, порятунок євреїв у часи війни, взаємини з ОУН і УПА. Завершилась посвята-вшанування духовним гімном нашої держави – «Молитвою за Україну».

Центр культури і дозвілля “Гаудеамус” УДПУ імені Павла Тичини

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *