Наприкінці минулого тижня до Національного університету «Львівська політехніка» з’їхалися молоді вчені з усієї України та з-за кордону, щоб узяти участь у V Міжнародному молодіжному науковому форумі «Litteris et Artibus». Для університету цей захід уже став традиційним, як і для його постійних співорганізаторів – Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України. Цьогоріч до організації форуму також долучилися молоді польські вчені з Варшавської політехніки.

На урочистому відкритті заходу ректор Львівської політехніки Юрій Бобало зачитав вітання від голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілії Гриневич та народного депутата Оксани Юринець. «Саме молоді люди є локомотивом позитивних змін у суспільстві», – наголошувалось у привітанні учасникам форуму колишньої очільниці Ради молодих вчених університету Оксани Юринець.

На пленарному засіданні форуму молоді вчені з України, Республіки Польща та Королівства Швеція обговорювали питання економічної інтеграції України в ЄС, а також особливості застосування безпілотних літальних апаратів, правові аспекти використання електронного підпису.

У межах заходу відбулось 9 тематичних наукових конференцій, присвячених комп’ютерним наукам та інженерії; геодезії, архітектурі та будівництву; енергетиці та системам керування; гуманітарним і соціальним наукам; інженерній механіці, матеріалознавству і транспорту; економіці та менеджменту; хімії та хімічним технологіям; праву, психології та мас-медіа; екології та туризму. На думку організаторів, мультидисциплінарність форуму є його сильною стороною, адже саме наукові колективи, що складаються з представників різних наукових галузей, мають більше шансів створити по-справжньому успішні наукові розробки.

«Litteris et Artibus еволюціонує. Цього разу запропонували новий формат презентацій – постерний, що сьогодні є популярним у Європі. Це дало змогу звести разом учасників різних наукових напрямів і створити ефективне комунікаційне середовище», – зазначив секретар форуму, голова Ради молодих вчених “Львівської політехніки”, заступник голови РМУ при МОН Олександр Березко.

Інформація МОНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *