28 листопада 2015 року відбулося урочисте відкриття Спеціалізованої лабораторії комплексних досліджень природних мінералів у Хмельницькому національному університеті. Це стало можливим завдяки реалізації Товариством “Інтеграція Європа-Схід” польсько-українського проекту “Екологічні інновації для бізнесу” в рамках програми “Польська Допомога для Розвитку 2015” Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Основною метою проекту є зміцнення ринкових позицій українських підприємств шляхом упровадження інноваційних і екологічних технологій застосування сапонітового сорбенту в процесах очищення і відновлення середовищ.

В урочистому відкритті взяли участь науковці ХНУ, представники товариства, Посольства Республіки Польща в Києві, Хмельницького регіонального центру з інвестицій та розвитку, Українсько-Польського Центру Європейської Інтеграції, підприємці з Польщі та України.

Із вітальним словом виступив ректор ХНУ Микола Скиба, який наголосив на значущості цієї події та нагородив подяками президента товариства Криштофа Каліту і секретаря Магдалену Каліту за успішну реалізацію польсько-українських проектів.

Криштоф Каліта розповів про успішну співпрацю ХНУ та Товариства “Інтеграція Європа-Схід” і подякував представникам вишу за багаторічну взаємодію.

Варто зазначити, що це вже третя ініціатива товариства в ХНУ в рамках програми “Польська допомога для розвитку”. Університет протягом тривалого часу опрацьовує інноваційні технології з використання природного мінералу сапоніту в промисловості, значні поклади якого є в Хмельницькій області (орієнтовно 100 млн тонн). Результатом прямого співробітництва з підприємствами є дослідження і патенти, оскільки процеси сорбції за допомогою сорбенту на основі сапоніту – один з ефективних методів видалення забруднювальних речовин і збереження природних ресурсів. Цей факт з економічного та екологічного погляду викликає інтерес підприємств, адже впровадження інновацій і ресурсозберігальних технологій підвищують їх конкурентоспроможність і позиції на ринку, що сприяє розвитку міжнародної співпраці в такий складний і важливий час для України.

            За інформацією відділу зв’язків з громадськістю 
Хмельницького національного університету

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *