Протягом тижня американський експерт із міжнародних медіа та крос-культурних комунікацій Марк Діллен (Сан-Франциско) перебував у Запорізькому національному університеті, де прочитав чотири лекції та провів розмовний клуб для студентів факультету журналістики, а також зустрівся з ректором ЗНУ, професором Миколою Фроловим. До вишу пан Діллен завітав у рамках програми міжнародних обмінів імені Фулбрайта.

Свою кар’єру Марк Діллен розпочав як газетний журналіст, згодом змінив напрям роботи на радіожурналістику. Працював прес-аташе Посольства Сполучених Штатів Америки в Римі, був радником із медіа та політики американської Агенції з міжнародного розвитку в Москві (2000 – 2001 роки), в цей же час працював наглядачем від ОБСЄ на виборах в Білорусі та Косово. Заснував власну компанію, що консультує бізнесові структури в галузі зв’язків із громадськістю та міжнародних відносин. Володіє італійською, хорватською, сербською, болгарською, німецькою та російською мовами.

Свої лекції в Запорізькому національному університеті Марк Діллен присвятив темам різновидів політичної журналістики (politicalreporting), еволюції медіа та зв’язків з громадськістю, порушив він і питання довіри до ЗМІ, організації роботи журналіста в зоні конфлікту. Останню тему експерт розкрив, розповідаючи і про власний досвід роботи в зоні воєнних дій в Афганістані.

Серед головних тез, що прозвучали під час занять, можна виокремити такі: по-перше, в журналістській роботі вкрай важливим є розкриття контексту події, а не звичайна фіксація певного факту; по-друге, сучасний репортер – це універсальний журналіст, який вміє розповісти історію в текстовому, відео- та аудіоформатах, а також активно користується соціальними мережами. Наголосив пан Діллен і на важливості постановки цілей перед початком виконання завдань, що допомагають сконцентрувати увагу. Лекції супроводжувалися яскравими прикладами з роботи всесвітньо відомих ЗМІ – видань «The New York Nimes», «The Huffington Post», «The New Yorker», «USA Today», «The Rolling Stones» тощо.

До речі, одну з лекцій, присвячену роботі Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), Марк Діллен провів разом із іншим гостем ЗНУ – почесним науковим співробітником Ліверпульської школи права Кіроном Рідом. Варто зазначити, що пан Рід побував у Запорізькому національному університеті вже вчетверте, цього разу розповівши про свій досвід організації роботи наглядачів ОБСЄ за проведенням місцевих виборів в Україні.

Про подальші напрями співпраці іноземного гостя та Запорізького національного університету йшлося під час зустрічі Марка Діллена з ректором вишу, професором Миколою Фроловим. Микола Олександрович зазначив, що вже сам візит американського медіаексперта до ЗНУ є надзвичайно корисним для студентів і викладачів, які мають можливість дізнатися про різноманітні програми стажувань за кордоном і налагодити зв’язки зі своїми іноземними колегами. Також учасники зустрічі дійшли висновку, що ЗНУ може бути базовим закладом для проведення різноманітних тренінгів і навчання з журналістики, зокрема для фахівців, які працюють у зоні воєнного конфлікту.

Ще одним напрямом співпраці Марк Діллен назвав залучення студентів до роботи в іноземних ЗМІ. «Якщо пощастить реалізувати цей проект, буде дуже добре, оскільки практична робота є важливим складником навчання журналістиці», – зазначив він.

Наприкінці свого візиту до Запорізького національного університету пан Діллен поділився своїми враженнями від міста Запоріжжя, вишу та студентів. Зокрема, його здивувало те, що в Запоріжжі українською мовою розмовляє більше людей, ніж він очікував, а міське життя здається цілком спокійним, попри близькість до зони бойових дій.

Поділився своїми приємними враженнями гість і про студентів ЗНУ: «Вони дуже здібні та зацікавлені, занурені в тему. До занять намагалися підготуватися якомога краще (експерт надсилав їм на пошту домашні завдання. – Авт.), та отримати якомога більше інформації».

Сподобався викладачу і сам університет. «Ваше студмістечко дуже нагадує мені студмістечко типового американського вишу. Тут все поряд – корпуси, їдальня, бібліотека. Є відчуття спільноти. Ще мене вразили ваші пам’ятники, а найбільше – лелеки», – резюмував Марк Діллен.

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу