9 грудня 2015 року у Верховній Раді відбулися парламентські слухання “Правове забезпечення реформи освіти в Україні”. 

Як зазначила голова Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Лілія Гриневич, попри кризові умови, треба забезпечити широкий діалог стосовно стратегічних пріоритетів реформування освіти. Одне з ключових питань – як забезпечити баланс між конституційним правом на державну освіту для кожного громадянина і свободою вибору для тих громадян, які мають бажання і змогу обирати альтернативні освітні траєкторії.

Ми прагнемо жити в європейській, демократичній, вільній від корупції, з розвинутим ринком праці країні, в якій шанується  гідність кожної людини, дотримуються права всіх громадян і формується єдиний культурний простір. Чи нинішня система освіти проектує такі зміни? Відповідь: ні або в окремих випадках, або для небагатьох обраних. Це ми маємо змінити”, – розповіла  Лілія Гриневич.

На слуханнях обговорювалися питання створення в Україні системи освіти впродовж життя, оновлення змісту освіти, професійної підготовки вчителів та менеджерів освіти. Також підбили підсумки децентралізації в сфері освіти та впровадження нового закону про вищу освіту, прийнятого минулого року.