Машинобудівний коледж Кіровоградського національного технічного університету виступив ініціатором проведення перших в області військово-патріотичних змагань серед студентства під назвою «Захисник України», присвячених Дню Збройних сил України.

У самому машинобудівному коледжі КНТУ військово-патріотичне виховання має системний характер уже досить тривалий час. У 2009 році в коледжі створено клуб «Юний десантник», на заняттях якого студенти вивчають основи вогневої підготовки, прийоми рукопашного бою, вчаться стріляти з усіх видів стрілецької зброї, стрибають із парашутом. Майже півтора десятка випускників КМК КНТУ, які свого часу пройшли через гурток «Юний десантник», стали військовими-контрактниками і воюють на сході України. Останнім часом у коледжі розширили формат занять у гуртку, і разом із Управлінням військово-патріотичного виховання та сприяння територіальній обороні ЦК ТСО України в Кіровоградській області розробили програму підготовки організованого військового резерву, що передбачає вивчення окремими студентами тактичної медицини, військової топографії, повний курс вогневої підготовки та багато іншого.

Директор Кіровоградського машинобудівного коледжу КНТУ Микола Сторожук впевнений у необхідності створення на Кіровоградщині (можливо, на базі коледжу) Центру військово-патріотичного виховання молоді, який мав би осередки в багатьох навчальних закладах регіону. З метою поширення ідеї військово-патріотичного виховання Микола Сторожук запропонував провести військово-спортивні ігри «Захисник України». Це прагнення знайшло підтримку відділу сім’ї та молоді Кіровоградської міської ради та Управління військово-патріотичної роботи і сприяння територіальній обороні ТСО України в Кіровоградській області.

Учасники перших змагань «Захисника України» представляли шість навчальних закладів міста: Кіровоградський комерційний технікум, Кіровоградський кооперативний коледж економіки і права, Кіровоградський медичний коледж, Кіровоградську льотну академію Національного авіаційного університету, Кіровоградський машинобудівний коледж Кіровоградського національного технічного університету, Кіровоградський інститут розвитку людини. Кожна команда складалась із шести гравців: троє хлопців і троє дівчат.

В окремих конкурсах гри «Захисник України» студенти відповідали на запитання з історії Українського війська; показували теоретичні знання та практичні навички з основ тактичної медицини; кидали на влучність ножі та стріляли з пневматичних гвинтівок по мішенях; підтягувались; розбирали-складали на час автомати та вдягали костюми індивідуального захисту; демонстрували силу, вправність і командну злагодженість у військово-спортивній естафеті.

Перемогли в змаганнях студенти Кіровоградського машинобудівного коледжу КНТУ, друге місце посіла збірна команда медичного коледжу, третє – команда льотної академії НАУ.

Під час церемонії закриття військово-патріотичних змагань «Захисник України» Микола Сторожук подякував студентам усіх навчальних закладів за участь у грі, наголосивши на тому, що кожен із них може допомогти загальній ідеї, якщо пропагуватиме подібні заходи у своєму навчальному закладі.

Олександр Виноградов, КНТУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *