10 грудня на другому поверсі центрального корпусу Житомирського державного університету імені Івана Франка  відкрили художню виставку «Метафори». Свої 25 картин на ній представила випускниця ЖДУ імені Івана Франка, молода житомирська художниця-графік і дизайнер Олена Дунєва.

На персональній виставці «Метафори» можна побачити кельтську міфологію, слов’янську міфологію, ілюстрації до драматичних творів Вільяма Шекспіра «Король Лір», «Сон літньої ночі», «Гамлет»; Едгара По «Ворон». У роботах художниця розмірковує над проблемами минулого і сучасного життя через філософію мистецтва.  Кожна картина оригінальна, спонукає до роздумів і не залишається поза увагою. А через створені символічні образи відчувається дух минулого і сучасного життя.

«Одні картини ми можемо сприймати суто емоційно, а є картини, до яких треба долучати інтелект, розум. І тільки в цій гармонії сповна можна пізнати те, що ти бачиш в цій картині. Я сказав би, що картини Олени Дунєвої відрізняються саме тим, що треба поєднувати ці речі. Обов’язкові емоційне сприйняття і раціональне сприйняття, бо художниця апелює до історії, міфології, до сучасності, і все це пропускає через власне Я. Таким чином виходять доволі оригінальні твори, які в майбутньому матимуть шалений успіх», – наголосив під час відкриття ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух.

Відзначила талант художниці та прагнення пізнати таємниці життя в усіх його проявах й начальник управління у справах сім’ї, молоді і спорту Житомирської міської ради Ірина Ковальчук. Також  Ірина Анатоліївна від імені Житомирської міської ради та управління у справах сім’ї, молоді і спорту вручила Олені Дунєвій подяку за натхнену творчу працю і активну участь у культурному та мистецькому житті міста.

«Якби художник умів гарно говорити, то писав би книжки. А я так висловлюю думку. Багато робіт виставляються востаннє. Наступні виставки будуть наповнені новими роботами», – каже художниця Олена Дунєва.

На переконання художниці мистецтво має дарувати радість, покращувати душевний стан, приносити позитивну енергетику. Тому професійний художник-графік трепетно передає нам своє ставлення до таємничого і неосяжного світу мистецтва.

Для Олени Дунєвої це не перша виставка. До цього художниця організувала і провела в Житомирській області дев’ять художніх виставок, чотири з них – персональні. Неодноразово нагороджена грамотами Житомирської облдержадміністрації, у 2012 році в Мінську була учасником міжнародного Форуму «Майбутнє світу». Також Олена – автор творчого мистецького проекту «Жінка-природа в міфологічному та релігійному світогляді», у 2013 році стала переможцем  конкурсу плакатів «Відкрий Німеччину в своїй бібліотеці» при Українському Гете-інституті. Окрім того, вона ілюстратор трьох поетичних збірок.

Триватиме виставка «Метафори» талановитої художниці-графіка Олени Дунєвої до 12 січня 2016 року.

Прес-центр ЖДУ ім. І. Франка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *