Досвідом впровадження фінансової грамотності в Україні поділилась перший проректор Університету банківської справи Анжела Кузнєцова під час участі у міжнародній конференції з фінансової освіти, що проходить у Мінську (Білорусь). Конференція «Покращення доступу до фінансів через фінансову освіту» була організована Республіканським мікрофінансовим центром і Національним банком Республіки Білорусь.

Приблизно 100 делегатів центральних банків, державних органів, регіональних і національних мікрофінансових центрів та об’єднань, наукових установ, приватного сектора обговорили питання державної політики задля підвищення фінансової грамотності на національному рівні, проблематику поліпшення фінансового добробуту населення та доступу до фінансових послуг.

За словами Анжели Кузнєцової, досвід Університету банківської справи щодо впровадження проекту «Фінансова грамотність» зацікавив білорусів. «Наш проект стартував у 2010 році. За цей час ми здобули цінний досвід і маємо чим поділитися з колегами. Завдяки підтримці Міністерства освіти України, НБУ, USAID зроблено чимало кроків задля поліпшення рівня фінансової грамотності в країні. Найважливіше, ми маємо чітке бачення того, як рухатися вперед і змінювати ситуацію з фінансовою освітою на краще», – зазначає Анжела Кузнєцова.

Білоруси на державному рівні прийняли стратегію підвищення фінграмотності, тепер хочуть наповнити її практичним змістом і реальними справами. Тому досвід України є цікавим, адже, попри відсутність державної стратегії, в країні реалізується масштабна робота щодо вирішення цієї освітньої проблеми.

За словами Анжели Кузнєцової, Нацбанк Білорусі зацікавився досвідом Університету банківської справи і запросив до тісної співпраці та обміну напрацюваннями.

«Наш досвід викликав велике зацікавлення. Інші доповідачі постійно у своїх виступах відзначали Україну. Всі визнали, що, попри те, що в нас немає національної стратегії фінграмотності, проведена велика системна робота й одержані такі результати, яких немає в жодній країні. Учасники щиро заздрили нашій плідній співпраці з Міністерством освіти України і тепер планують вивчати цей український досвід», – каже Анжела Кузнєцова.

Прес-служба УБС

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *