Нобелівським лауреатам 2015 року в галузях медицини, літератури, економіки, фізики і хімії вручили відзнаки під час церемонії нагородження в Стокгольмі.

Нобелівські дипломи та золоті медалі десятьом лауреатам  вручав король Швеції Карл XVI Густав. На церемонії в концертному залі були присутні 1 600 гостей. Зал прикрасили тисячами квітів, які щороку надає італійське місто Сан-Ремо, де помер засновник премії Альфред Нобель.

Нобелівську премію з медицини отримали троє вчених – Вільям Кемпбелл, Сатоші Омура і Ту Юю – за роботу в галузі паразитарних захворювань. Зокрема, американець Вільям Кемпбелл та японець Сатоші Омура отримали нагороду за відкриття нового лікування інфекцій, спричинених аскаридами, а китаянку Ту Юю відзначили за розробку нової антималярійної терапії.

Премію з фізики вручили японському вченому Такакі Каджита і канадцю Артурові Макдональду за дослідження нейтрино.

“Нобелем” із хімії нагородили шведа Томаса Ліндала, американця Пола Модрича і турка Азіза Санкара за вивчення процесів відновлення ДНК.

Білоруській письменниці Світлані Алексієвич вручили Нобелівську премію із літератури. Її відзначили за “поліфонічні тексти, пам’ятку стражданню і мужності у наш час”.

І Нобелівську нагороду за досягнення у сфері економіки отримав американець Ангус Дітон за “аналітику споживання, бідності і добробуту”.

Водночас нагородження Нобелівської премії миру відбулось на окремій церемонії в Осло. Лауреатів Нобелівської премії миру – Національний квартет – нагородили за діалог у Тунісі. Вони показали світовий приклад того, що можна уникнути конфлікту через діалог та толерантність, заявив Нобелівський комітет. Квартет відзначили за зміцнення демократії після революції у Тунісі в 2011 році”, яку ще називали “жасминовою революцією”.

Джерело: ВВС Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *