Cтудентки четвертого курсу факультету обліку та фінансів (спеціальність «Облік і аудит») Житомирського державного технологічного університету Анна Кисель і Тетяна Савелюк  взяли активну участь в роботі 14-ї сесії Школи європейських студій в Україні (EU Study Days in Ukraine), що проходила 18 – 22 листопада в Ірпені.

Попередньо дівчата пройшли конкурсний відбір з-поміж 120 поданих заявок і були обрані для участі в Школі європейських студій за визначеними критеріями  –  освітнім рівнем та рівнем володіння англійською мовою.

Підготовкою студентів до участі в проектах  займалася на базі кафедри міжнародної економіки доцент Рабошук Аліна Володимирівна. Власне, поглиблене вивчення професійної англійської мови студентами факультету обліку і фінансів, а також викладання низки  економічних дисциплін іноземною мовою сприяє активній участі талановитої студентської молоді в міжнародних проектах та студіях.

«Це один із найкрутіших проектів в Україні. Школа європейських студій об’єднує молодь різного віку та різних спеціальностей. Цей проект допомагає зрозуміти більше про відносини України та ЄС, а також поглянути на Україну як на перспективну країну, – зазначає студентка  факультету обліку і фінансів  Тетяна Савелюк. –  Для мене школа європейських студій – це неоцінений досвід, нові друзі, море позитивних та яскравих емоцій. Це були незабутні 5 днів. Цей проект перевершив усі мої сподівання, тому раджу всім брати участь».

Так само гарно про проект відгукується ще одна учасниця від ЖДТУ Анна Кисель.

«Програма 14-ї сесії була насичена та цікава. Інформація була легкою для сприймання. Лекції проводились українською та англійською мовами. Школа європейських студій дає можливість дізнатись багато нового та познайомитись з цікавою, активною та ерудованою молоддю, – додає Анна. – Лекції супроводжувались елементами діалогу між учасниками та спікерами. Попри інтенсивність лекцій, вільного часу було достатньої для відвідування виставки в PinchukArtCenter. Безумовно, досвід отриманий на EU Study Days, стане в пригоді в майбутньому для кожного студента».

У рамках занять Школи відбулося кілька зустрічей з європейськими офіційними особами в Представництві ЄС.

Розібратися у проблемах європейської інтеграції України, у реформах економіки, енергетики, децентралізації та багатьох інших питаннях студентам-учасникам допомагали відомі лектори: Володимир Єрмоленко, філософ, публіцист, доктор політичних студій Вищої школи соціальних наук (Париж); Іво Керстен, стратегічний радник з питань Державної прикордонної служби Консультаційної місії ЄС EUAM; Тібор Наврачич, Комісар ЄС з питань освіти, культури, молоді та спорту; Андрей Пленковіч, співголова парламентського комітету асоціації Україна-ЄС; Микола Кузьо, перший заступник директора Урядового офісу з питань європейської інтеграції; Юргіс Вілчінскас, керівник відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні; Вікторія Давидова, радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні; Давід Стулік, прес-аташе Представництва ЄС в Україні; Марія Стогова, керівник сектору боротьби з корупцією Представництва ЄС в Україні; Ніколас Бердж, керівник торгово-економічного відділу; Олена Дуб, журналіст, активіст, SMM-координатор сайту “Крим. Реалії” (Радіо Свобода); Тарас Качка, керівник Українського медіацентру реформ, бізнес-омбудсмен при Державній фіскальній службі України; Михайло Гончар, президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ»; Олександр Банчук, експерт із адміністративно-деліктного права та кримінальної юстиції Центру політико-правових реформ; Марія Золкіна, політичний аналітик фонду «Демократичні ініціативи»; Іван Лукеря, експерт Українського незалежного центру політичних досліджень та Реанімаційного пакета реформ; Ірина Сікорська, завідувач міжнародного відділу Донецького державного університету управління, м. Маріуполь.

EU Study Days є проектом Представництва Європейського Союзу в Україні і створений для поширення та популяризації знань щодо процесу європейської інтеграції України.

Прес-служба Житомирського державного технологічного університету

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *