Московські студенти легко прощаються з грошима і спокійно «дають на лапу» викладачам -Згідно з останніми опитуваннями студентської аудиторії в Росії, 22 % респондентів давали хабара під час навчання у вищих навчальних закладах. Студенти кажуть, що вдавалися до такого, бо це було простіше, ніж студіювати підручники й нервувати на іспитах та заліках (62 %). Водночас майже кожний третій (31 %) із тих, хто хоча б раз давав гроші викладачеві, зізнався, що до цього його спонукали обставини, й іншого вибору просто не було.

Опитування порталу для молодих фахівців Career.ru показало, що більшість студентів давали хабара не більш як два рази за весь час навчання (71 %), найчастіше – за отримання позитивної оцінки на іспиті (12 %) або заліку (14 %).

У середньому сума, яку студентам довелося викласти у навчальних закладах, становила 30 000 рублів; найдорожче обходився вступ до вишу (205 000 рублів) і можливість продовжити навчання у разі загрози відрахування (136 500 рублів). Найбільший хабар, що дав абітурієнт за вступ до московського вишу, сягнув 1 600 000 рублів.

Цікаво, що сьогодні багато студентів спокійно ставляться до такого явища: 20 % не бачать у цьому нічого поганого, а для 1 % наявність «обхідних шляхів» у навчанні – добра можливість, що значно полегшує життя.

За матеріалами facenews.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *