Це передбачено угодою між Європейським Союзом і урядом Білорусі про фінансування програми “Зайнятість, професійна освіта і навчання в Білорусі”.

Згідно з документом, переданим сьогодні, 14 грудня, в Міносвіти керівнику представництва Європейського Союзу в Білорусі Андреа Вікторин, Європейський Союз інвестує 11 500 000 євро в розвиток системи профосвіти країни.

“За минулі роки, на відміну від багатьох інших країн, Білорусь не розгубила системи професійної освіти, а, навпаки, значно розвинула її, вдосконаливши механізм здобуття професійно-технічної та середньої спеціальної освіти.

Водночас вимоги часу диктують нові правила, потрібні нові професії, навички та кваліфікації. Вкрай важливо вирішувати питання зайнятості та підготовки як молодих людей, так і дорослого населення.

Я не сумніваюся, що протягом п’яти років роботи цієї програми ми значно просунемося у сфері впровадження нової системи кваліфікацій, створимо нові ресурсні центри і зможемо передавати наш досвід роботи та навчання іншим країнам”, – зазначив міністр освіти Михайло Журавков під час урочистої церемонії передачі документа.

Планується створення та організація роботи центрів у таких галузях, як машинобудування, будівництво та енергетика (поновлювані джерела енергії), захист навколишнього середовища, сфера послуг. Передбачається також розробка відповідних галузевих рамок кваліфікацій, професійних та освітніх стандартів компетентнісного формату, механізму сертифікації компетенцій і кваліфікацій, розробка Національної стратегії розвитку навчання протягом усього життя й ефективних механізмів фінансування системи професійної освіти. Передбачається створення Міжгалузевого ресурсного навчального центру, додав міністр.

У свою чергу Андреа Вікторин зазначила, що вона вітає долучення Білорусі до Болонського процесу і вважає це важливим кроком на шляху гармонізації систем освіти всієї Європи. “На сьогодні, як показує світовий досвід, уже мало однієї кваліфікації й одного диплома, треба розвивати гнучку систему здобуття освіти протягом всього життя”, – сказала вона.

Як зазначив міністр освіти, в Білорусі планується створення та модернізація 400 тисяч високопродуктивних робочих місць, що, безсумнівно, потребує підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації до 2020 року понад 620 тисяч осіб, у тому числі 258 тисяч фахівців для високотехнологічних наукомістких виробництв. Тож зміни в системі професійної освіти є необхідними. Також значну увагу в рамках програми буде приділено підвищенню престижності професійної освіти.

Окрім основних партнерів – Міністерства освіти Республіки Білорусь, Міністерства праці та соціального захисту, Міністерства економіки, Національного статистичного комітету, – до участі в проекті активно залучатимуть учасників ринку праці.

За матеріалами belta.by

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *