Днями в Інституті модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України відбулося відкриття семінару «Акредитація в США в контексті ролі державних і федеральних органів влади».

Керол Лінн Андерсон, доктор педагогічних наук, доктор юридичних наук та політики, віце-президент Асоціації шкіл і коледжів Нової Англії, штат Массачусетс, з допомогою цікавої та інформативної презентації розповіла про акредитацію в Сполучених Штатах.

seminar-ssha-1.9cc9b7bf3438cab9d2b18d210cc1e81a6532Під час презентації було розкрито три основні питання: як нормативно-правові акти впливають на процес акредитації, «Тріада» (федеральний уряд, державні органи, акредитаційні організації) та стандарти акредитації – переглянуті в 2011 році й незабаром переглянуті знову.

«У нас існує 6 регіональних агенцій акредитації і 30 регіональних акредитаційних бюро. Кожен регіональний осередок сам розробляє свої стандарти. Встановленої кількості стандартів немає. Наприклад, регіональні бюро мають власні стандарти щодо проведення самооцінки – це реалізовується на документі в 100 сторінок, котрий потім перевіряють аудитори. У деяких регіонах така перевірка здійснюється онлайн. Усі акредитаційні установи в нас підзвітні департаментам освіти, а сама акредитація розглядається як система самооцінки інститутів», – розповіла Керол Андерсон.

Активну участь у роботі семінару взяли працівники Інституту модернізації змісту освіти МОН. Вони мали можливість отримати не тільки цікаву й цінну інформацію, але й відповіді на актуальні запитання. Другий день семінару з розглядом не менш цікавих питань відбудеться 17 грудня.

Інформує прес-служба МОН України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *