Більшість батьків, які відправляють своїх дітей у перші класи одеських шкіл, обрали українську мову навчання. Про це повідомила на прес-конференції заступник начальника Управління освіти Одеської міськради Вікторія Іщенко.

За даними управління, 52 відсотки батьків написали заяви, в яких висловили бажання, щоб їхніх дітей навчали державною мовою, а 48 відсотків обрали для своїх малюків російську мову навчання.

Водночас кількість російськомовних класів цього року, порівняно з минулим, зросла: 1 вересня буде відкрито 33 таких класи, а в 2011 році їх було 26.

Іщенко зазначила, що перші класи формувалися цього року за обраними батьками мовами навчання (російською чи українською) згідно з прийнятою Одеською міськрадою “Програмою збереження і розвитку російської мови на період з 2011 по 2015 роки”.

“Російських класів не буде тільки в українській гімназії № 7, оскільки рада гімназії проголосувала за дотримання Статуту навчального закладу і відмовилася навчати дітей цієї мови”, – сказала Іващенко.

У зв’язку з різким збільшенням у минулому році першокласників, які навчаються російською мовою, за рахунок міського бюджету додатково придбано 815 комплектів підручників, повідомила заступник начальника Управління освіти.

За матеріалами УНІАН

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *