17 грудня у Будинку звукозапису Українського радіо відбулась церемонія оголошення переможців ХV радіодиктанту національної єдності.

Писав кожен для себе, але написали усі разом!” – під таким головним гаслом відбулася церемонія нагородження переможців у прямому ефірі Першого та Третього каналу Українського радіо.

ХV радіодиктант національної єдності писали учасники різного віку. Наймолодшій було 3 роки, а найстаршій – 94. Усього надійшло 16 583 листи з диктантами. Найактивніша столиця – 3 476 листів. Багато років радіодиктант пишуть українці у багатьох країнах світу, вперше цьогоріч писали в Австралії та Об’єднаних Арабських Еміратах.

У прямому ефірі ведучі та автор радіодиктанту розповіли про кількість листів, історії людей,  особливості тексту та найбільш поширені помилки. Переможці отримали призи та привітання в прямому ефірі. Всі, хто написав диктант без помилок, стануть героями спеціальних сюжетів в ефірі Українського радіо.

Після церемонії нагородження відбувся концерт за участі заслужених артистів України Жанни Боднарук, вокального дуету «Сестри Тельнюк», солістки Національної опери України Наталії Ніколаїшиної, а також Тетяни Піскарьової в супроводі Академічного оркестру народної та популярної музики Українського радіо, під керівництвом Михайла Пікульського. Дійство транслювалося в прямому ефірі Першого та Третього каналу Українського радіо.

ПЕРЕМОЖЦІ XV Радіодиктанту національної єдності

 1. Ірина Вар’ян, Тернопіль
 2. Юлія Волинчук, Луганська область, зараз тимчасово живе у Києві
 3. Христина Гоянюк, Львів
 4. Галина Дмитренко, Київ
 5. Сергій Ковальчук, с. Лучанки, Овруцький р-н, Житомирська обл.
 6. Валентина Кузьменко, с.Чайкине, Новгород-Сіверський район, Чернігівська обл.
 7. Тетяна Макуха, село Лебедівка, Кам’янський район, Черкаська обл.
 8. Любов Марущак, Київ
 9. Руслана Мисишин, м. Дрогобич, Львівська обл.
 10. Ярослава Панів, м. Городок, Львівська обл.
 11. Марія Смерека, село Дубаневичі, Городоцький район, Львівська обл.
 12. Дмитро Щербина, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.

 За інформацією сайту Українського радіо