16 – 17 грудня представники кафедри видавничої справи, редагування, основ журналістики та філології ЖДУ імені Івана Франка у складі завідувача кафедри Валерія Башманівського, доцентів кафедри Андрія Близнюка та Олени Свінціцької, а також студенти-видавці третього та четвертого курсів відвідали відділ прикордонної служби (Північне регіональне управління Державної прикордонної служби України).

Метою поїздки було проведення лекцій для працівників Державної прикордонної служби на тему інформаційної війни, протидії неправдивій інформації, яка щодня впливає на суспільство через ЗМІ, а також проведення роз’яснювальних робіт щодо способів перевірки тієї чи іншої інформації в мережі Інтернет.

Фахівець з питань інформаційної війни Андрій Близнюк продемонстрував численні приклади російської пропаганди: відео, скріншоти інтернет-ЗМІ, фото матеріалів із преси. Він зауважив, що будь-яке фото чи відео, викладене нами в Інтернеті, може бути використано із зовсім іншою метою і з допомогою фотошопу й монтажу спотворити первинну інформацію, що породить нові «шедеври» пропагандистів.

«Я сподіваюся, що після цієї лекції працівники прикордонної служби більше розумітимуть тих людей, які прибувають зі східних областей та з ближнього зарубіжжя. Такі люди часто піддаються впливу пропаганди», – зазначив полковник прикордонної служби Сергій Котівець.

Окрім лекційних заходів із прикордонниками, представники кафедри спільно із представниками прикордонної служби відвідали школи Овруча та Коростеня, де для старшокласників провели профорієнтаційні заходи. Зокрема завідувач кафедри видавничої справи, редагування, основ журналістики та філології Валерій Башманівський запросив майбутніх абітурієнтів на нову спеціальність – журналістику, набір на яку відбуватиметься уже з вересня 2016 року, запропонував приклади ЗНО з української мови та літератури, а доцент кафедри Олена Свінціцька детально пояснила умови вступу на нову спеціальність. Для школярів також було продемонстровано приклади російської пропаганди у ЗМІ та способи перевірки інформації.

Прикордонники, у свою чергу, запросили юнаків і дівчат на навчання до Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького (м. Хмельницький), де, окрім військової служби, також можна реалізувати себе у різноманітних професіях.

Прес-центр ЖДУ ім. І. Франка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *