Днями за підтримки міжнародного проекту “Центру передового досвіду для молодих вчених” CERES (“Сenters of Excellence for young RESearchers”) програми “Tempus” Європейської Комісії відбувся візит представників Запорізького національного технічного університету професора, д.т.н. С.О.Субботіна та доцента, к.т.н. А.О.Олійника до Технічного університету Брно (ТУБ) (Чеська Республіка, м. Брно).

Метою візиту була участь у нараді стосовно питань реалізації проекту CERES. Учасники зустрічі обговорили нагальні питання стосовно реалізації проекту в Європейському Союзі та Україні, обмінялися досвідом щодо організації наукової діяльності молодих учених, а також оцінили ефективність перебігу виконання проекту CERES і перспективи його подальшої реалізації.

67Координатор проекту CERES в ТУБ, доктор М. Драханський ознайомив учасників із матеріально-технічною базою та лабораторіями кафедри інтелектуальних систем факультету інформаційних технологій. Він доповів про наукові дослідження молодих вчених факультету, пов’язані з розробкою та впровадженням інтелектуальних сенсорів, біомедичних систем, програмного та апаратного забезпечення для розпізнавання образів та обробки сигналів, розпізнавання облич, голосу, дактилоскопії в біометриці.

Професор С.О.Субботін і доцент А.О.Олійник виступили з презентаціями про перебіг виконання проекту, доповіли про діяльність Ради молодих учених і спеціалістів ЗНТУ, співпрацю ЗНТУ з промисловими підприємствами регіону.

Учасники зустрічі прослухали лекції про місце і роль молодих дослідників у сучасній Європейській системі освіти, взяли участь в дискусії стосовно перебігу виконання проекту CERES, окреслили завдання на найближчий час, мали можливість працювати в бібліотеці університету, а також з матеріально-технічною базою факультету інформаційних технологій ТУБ. Представники ТУБ розповіли про шляхи залучення молодих вчених до роботи над реальними проектами підприємств Чеського регіону.

На нараді представників Чеської Республіки та України відзначено доцільність і розроблено план дій щодо організації спільної підготовки українських аспірантів (PhD-студентів) та магістрантів на базі Технічного університету м. Брно за рахунок коштів програми Erasmus+ Європейської Комісії та національних фондів Чехії.

Культурна програма передбачала відвідування технічного музею м. Брно, в якому представлено велику кількість експонатів, що відображають розвиток науки та техніки від найдавніших часів до сьогодення.

За підсумками зустрічі її учасники отримали сертифікати про стажування, домовилися про майбутню співпрацю та заходи з реалізації проекту.

 Повідомляє прес-служба ЗНТУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *