Причина частих хвороб дітей – білок, необхідний для нормального розвитку клітин - 09.08 найдена причина болезней детейГрупі імунологів з університету штату Мічиган (США) вдалося просунутися в розумінні причин частої ураженості маленьких дітей різними інфекціями. Роботу вчених вже опублікована в журналі Nature Immunology.

Попередні дослідження в цій сфері показали, що це відбувається через незрілість імунної системи немовлят. Функціональне дозрівання ключових імунних клітин організму (НК-клітин) відбувається тільки з віком. Проте досі не було зрозуміло, що саме заважає процесу дозрівання НК-клітин у немовлят. З’ясувалося, що продукування і дозрівання НК-клітин гальмується білком (TGF-?), що виробляється в кістковому мозку. Дослідження, проведені на мишах, довели: якщо блокувати цей білок, то в організмі виробляється значно більша кількість НК-клітин, вони швидше дозрівають і вже в ранньому віці утворюють пул, здатний ефективно протистояти вірусам. Як результат, мишенята майже не мали інфекційних захворювань.

Автори наголошують, що як не спокусливо було б запропонувати в якості стратегії зміцнення імунітету немовлят блокування білку TGF-?, але про таке втручання не йдеться, бо цей білок необхідний для нормального розвитку та життєвого циклу інших клітин. Тож потрібні подальші дослідження в цьому напрямі.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *