У такий спосіб Асоціація вчителів ФРН, що запропонувала внести до навчальних програм цей твір Гітлера, сподівається вирішити проблему забороненого плоду. За словами голови асоціації Йозефа Крауса, педагоги не можуть ігнорувати цього провокаційного тексту, оскільки будь-яка заборона спонукає молодь її порушити.

Вивчення думок, викладених у книзі, і правильне їх тлумачення має зняти ореол героїчної таємничості з особи автора, що утворився саме через заборону твору. А крім того, сподіваються вчителі, це допоможе запобігти утвердженню ідей націонал-соціалізму, що сповідував Гітлер.

У 2016 році спливає термін дії авторських прав, тож дослідники Мюнхенського інституту сучасної історії мають намір знову видати «Майн кампф». Проте, як обіцяють науковці, основний обсяг майбутнього двотомника займуть коментарі вчених (3 500), що покликані розвінчати міфи щодо автора та його ідей. Видання вийде друком уже в січні.

Довідково

Mein Kampf («Моя боротьба») була написана в 1924 році, Гітлер писав її в ув’язненні. Автобіографічну книжку, що стала ідеологічною основою німецького націонал-соціалізму, до 1945 року було перекладено 18 мовами і продано понад 12 млн екземплярів.

За матеріалами ЗМІ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *