22 грудня 2015 року в приміщенні Київської гімназії східних мов № 1 відбулося урочисте відкриття першого в Україні класу Школи Конфуція з поглибленим вивченням китайської мови.

Ця подія відкрила перспективи широкого та багатогранного співробітництва: працюють у Класі Конфуція педагоги з Китаю, створено оригінальну методичну базу, облаштовуються лінгафонний та мультимедійний кабінети, до бібліотечного фонду гімназії передано десятки книг спеціальної літератури для навчання учнів.

Планується проведення лекцій і семінарів, присвячених культурі, традиціям та найбільш яскравим подіям із життя сучасного Китаю, організація традиційних китайських свят і театралізація обрядів, демонстрація китайських фільмів і телепередач.

Гостями заходу були: аташе з питань культури Посольства Китайської Народної Республіки, пані Джань Янь Бо, директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Олена Фіданян, Представник Китайської Народної Республіки в Торгово-промисловій палаті пані Гуань Сє Мей, Голова спілки китайців України пан Лі Сян, представники Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації, кандидат технічних наук, президент Асоціації кераміки України, професор Володимир Рева, а також керівники навчальних закладів  міста Києва.

Зміна політики і соціальних пріоритетів в освіті незалежної України сформувала принципово нову парадигму освіти та виховання ? переходу від виховання громадянина країни до формування громадянина світу, людини відкритої, демократичної та відповідальної, освіченість, культура й мораль якої відповідатимуть складності завдань глобалізованого світу“, – зазначила у своєму виступі Олена Фіданян, директор  Департаменту освіти і науки, молоді та спорту.

«Між Україною та Китайською Народною Республікою існує взаємне визнання дипломів про вищу освіту та атестатів про середню освіту», – наголосила директор Київської гімназії східних мов № 1 Оксана Проскура.

У планах роботи Класу Конфуція в гімназії передбачено:

  • проведення курсів китайської мови для школярів і батьків із використанням можливостей мультимедіа та Інтернет-ресурсів;
  • проведення олімпіад та конкурсів із китайської мови та країнознавства;
  • тестування учнів з метою отримання ними сертифіката на рівень знання китайської мови (HSK — стандартизований кваліфікаційний іспит із китайської мови для осіб, що не є носіями мови);
  • організація стажувань у Китаї.

Відкриття класу Школи Конфуція стало новим важливим кроком у розвитку культурно-освітніх відносин між Україною та Китайською Народною Республікою.

Інформує департамент освіти і науки КМДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *