Не лише оглянути виставку авіамоделей, а й відчути себе пілотом мали можливість усі, хто відвідав цей незвичайний захід у Вінницькому національному технічному університеті. Серед гостей найбільше було юні — старшокласників та випускників шкіл і технічних коледжів Вінниччини. Власне, саме для них й було організоване авіасвято. Головна мета цього небуденного дійства — привернути увагу сучасної молоді до авіамоделізму, що передував виникненню безпілотної авіації. Водночас організатори прагнули зацікавити талановитих молодих людей, що є потенційними студентами ВНТУ, і в майбутньому, можливо, стануть розробниками та експлуатаційниками безпілотних авіаційних комплексів — БАК.

Отже, на спеціалізованій виставці демонструвались, окрім різноманітних авіамоделей, і безпілотники. Серед них — копії або напівкопії, визнані одними з найкращих у своєму класі в Україні та у світі. Також експонувались безпілотники, що розробляються для армії, зокрема для використання в АТО.

Серед представлених експонатів були моделі, які вже успішно виконують завдання з аерофоторозвідки в зоні АТО. Приміром розвідувальний безпілотник «Кібер – 3», який використовується на сході нашої країни. Радіус дії такого БПЛА сягає 300 км (!).

Усі охочі мали змогу поспілкуватися з досвідченими авіамоделістами та розробниками БАК.

Також під час виставки проводились показові польоти радіокерованих літаків.

Цікавою особливістю Дня безпілотника був турнір із керування різними моделями БПЛА, в якому могли взяти участь усі охочі. Змагання проводились у програмному симуляторі phoenix, що дає змогу змоделювати реальні умови та наблизити пілотів до реального керування, з усіма його труднощами. Змагання проводились в трьох класах: «Літаки», «Вертольоти», «Коптери». Загалом в турнірі взяли участь близько 90 осіб. З кожного класу були визначені переможці, які потім змагалися за звання кращого пілота у суперфіналі, де слід було продемонструвати свої вміння керування кожним із цих пристроїв. Переможці змагань отримали вартісні призи: сертифікати на курси англійської мови, пульти для симуляторів — за 2 і 3 місце та головний приз — справжній квадрокоптер!

Також для всіх присутніх проводилась вікторина на знання історії авіації. Кращі знавці отримували приємні подарунки від партнерів заходу.

До речі, в «Небесній долині» — навчально-науковому Центрі розробки радіотехнічних комплексів, систем та приладів Вінницького національного технічного університету створюють безпілотні літальні апарати. Олександр Пільганчук, недавній випускник ВНТУ, чиї розробки уже неодноразово прислужилися військовим в зоні АТО, розповів, що вітчизняні моделі в кілька разів дешевші за іноземні аналоги, водночас простіші в експлуатації та обслуговуванні. І використовуватимуться не лише для АТО, а й для моніторингу ситуації в прикордонних районах Вінниччини, що межують з Придністров’ям.

Окрім того, у ВНТУ є програмісти, які розробляють якісне програмне забезпечення для крилатих розвідників.

Очільник «Небесної долини», кандидат технічних наук, доцент кафедри медико-біологічної апаратури ВНТУ Леонід Коваль каже, що нині безпілотники використовуються вінницькою муніципальною поліцією для контролю за спалюванням листя. А у деяких країнах вони навіть використовуються для доставлення пошти.

Леонід Григорович тим, як пройшов захід, задоволений — майбутні абітурієнти виявляли неабияку цікавість щодо технічних тонкощів створення БПЛА і розпитували, де цього навчитись.

Зорганізували день безпілотника факультет радіотехніки зв’язку та приладобудування ВНТУ спільно з громадською організацією «Центр інноваційних технологій «Техновін» за підтримки Вінницької міської ради.

За інформацією прес-центру ВНТУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *