23 грудня 2015 року підрозділ наукових досліджень та інтелектуальної власності компанії Thomson Reuters провідного світового постачальника аналітичної інформації для бізнесу та науки оголосив про надання своїх флагманських інформаційних ресурсів українському Консорціуму e-VERUM, до складу якого ввійшли 100 українських університетів і наукових установ.

Доступ до інформаційних ресурсів підрозділу наукових досліджень та інтелектуальної власності компанії дасть змогу посилити присутність України на світовій науковій арені та підвищити рівень українських наукових публікацій. Як зазначив заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха, оскільки Україна обрала євроінтеграційний напрям руху, наука має стати одним із ключових елементів цієї інтеграції. При цьому наявність у вітчизняних університетів та наукових установ можливостей користуватись визнаними професійним науковим середовищем базами даних є необхідною умовою ефективного міжнародного науково-технічного співробітництва.

konsorczium-24.12.15.9cc9b7bf3438cab9d2b18d210cc1e81a6615За словами Максима Стріхи, новим Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», який було схвалено Верховною Радою України 26 листопада 2015 року, передбачено можливість надання грантів на забезпечення доступу до електронних баз наукових даних. «Міністерство у 2016 році планує розпочати надавати таку підтримку»,- повідомив заступник міністра.

Максим Стріха зауважив, що університетам та науковим установам не слід забувати про забезпечення можливості доступу власних співробітників і студентів до професійних наукових інформаційних ресурсів. «Насамперед це має бути їхньою ініціативою, що й демонструє ідея утворення консорціуму e-VERUM», – додав заступник міністра .

Член Виконавчого комітету Консорціуму e-VERUM Тетяна Ярошенко зазначила, що партнерство з Thomson Reuters зробить значний внесок у науковий розвиток України та допоможе досягти більшої присутності на світовій науковій арені, а отже, підтримає європейський вектор розвитку України.

У консорціумі впевнені, що ця співпраця підвищить наукову та публікаційну активність і продуктивність науковців, виведе міжнародне наукове співробітництво українських університетів і наукових установ на новий рівень, а також простимулює надходження фінансування дослідницьких проектів за рахунок грантів і наукового співробітництва. Керівництво університетів, наукових установ, Міністерства освіти та науки і Національної академії наук України тепер матиме інструменти для стратегічного планування наукового розвитку освітніх і наукових організацій, а також управління ним.

Керуючий директор Thomson Reuters Петро Марчевський зазначив, що впродовж десятиріч підрозділ наукових досліджень та інтелектуальної власності компанії Thomson Reuters підтримує фахівців, допомагаючи їм досягати успіхів у дослідженнях. «Сьогодні ми з радістю оголошуємо, що тепер наші флагманські платформи та рішення можуть використовувати більше ніж 100 українських університетів і наукових інститутів. Web of Science, Journal Citation Reports і Derwent Innovations Index надають науковим професіоналам доступ до надійних матеріалів із низки різних дисциплін, а також інструменти для підвищення ефективності дослідницької роботи студентів, викладачів, фахівців та науковців», – наголосив керуючий директор.

Слід зазначити, що Консорціум e-VERUM представляє понад 100 українських університетів і наукових установ Національної академії наук України, зокрема 26 університетів і наукових організацій, переведених із непідконтрольних Україні територій. Усі ці установи отримають доступ до інформаційних ресурсів підрозділу наукових досліджень та інтелектуальної власності компанії Thomson Reuters. Засновниками консорціуму e-VERUM є чотири організації, керівники яких стали членами Виконавчої Ради Консорціуму: Асоціація «УРАН», Громадське об’єднання «ЕЛібУкр», Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського та Наукова бібліотека ім. Максимовича Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Передплата рішень підрозділу наукових досліджень та інтелектуальної власності компанії Thomson Reuters фінансується як за рахунок власних коштів українських університетів і наукових установ, так і міжнародними спонсорами.

Рішення підрозділу наукових досліджень та інтелектуальної власності компанії Thomson Reuters для доступу до провідних баз даних цитування регулярно використовують понад 7000 дослідних установ у 120 країнах із метою інформаційної підтримки своєї роботи.

Інформує прес-служба МОН України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *