Парламент Азербайджану прийняв поправки до Кодексу про адміністративні правопорушення, що передбачають застосування грошового штрафу до батьків, чиї діти прогулюють заняття в школах. Документ завізував президент республіки Ільхам Алієв.

Так, якщо учень без поважних причин не відвідуватиме школу більше семи днів протягом місяця, батьки будуть оштрафовані на 100 манатів (приблизно $ 95 або 2 300 гривень).

Як стверджують у міністерстві освіти Азербайджану, найчастіше пропускають заняття учні сільських шкіл, бо працюють по господарству, а нововведення має запобігти такій ситуації.

Проте голова Спілки незалежних вчителів Малахат Муршудлі вважає, що цей крок може призвести до зростання хабарництва в школах. “Сім’ям із невисоким заробітком буде складно сплатити 100 манатів, тому вони шукатимуть альтернативних шляхів вирішення питання”, – сказала вона. 

Санкції за прогули уроків уже діють у деяких країнах. Наприклад, у Туреччині учня, який пропустив 29 днів у році, автоматично залишають на другий рік. У Малайзії з пропусками бореться спеціальний підрозділ, у США батьків прогульників штрафують, а іноді навіть ув’язнюють на короткий термін.

За матеріалами ЗМІ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *