Учора, 28 грудня, науковці Вінницького національного технічного університету вручили високотехнологічний новорічний подарунок воїнам, які захищають Україну в зоні АТО.

БАК — безпілотно-авіаційний комплекс, що складається з двох літаків та спеціально оснащеного автомобіля, без перебільшення є унікальним. Адже власне дрон є цілковитим роботом, не потребує радіоуправління і не випромінює жодних радіосигналів. Працює «мовчки», тому на висоті 200 – 300 метрів його непомітно і майже неможливо виявити.

Літак може працювати годину на відстані 15 кілометрів при швидкості вітру до 12 метрів на секунду і температурі повітря до мінус 20 градусів. Безпілотник дає змогу, крім видимого діапазону, використовувати тепловізійну зйомку та покривати за один виліт смугу до 280 метрів завширшки.

Бійці, які працюватимуть з цим крилатим і розумним розвідником, мають вищу технічну освіту, тому освоїти тонкощі керування для них було не дуже складно. Разом з бойовим безпілотником воїни отримали і навчальний дрон, з допомогою якого постійно відшліфовуватимуть свої вміння.

Військові 59-ї мотопіхотної бригади дуже вдячні «Небесній долині» — навчально-науковому Центру розробки радіотехнічних комплексів, систем та приладів ВНТУ, де майже півтора року самовіддано працювали над створенням цього безпілотного літального апарату.

«За півтора року наша бригада втратила 26 осіб і близько сотні отримали поранення. Безпілотник — це наші очі», — зазначив заступник начальника штабу 59-ї окремої мотопіхотної бригади майор Богус.

Кандидат технічних наук, доцент Леонід Коваль, директор центру «Небесна долина», зауважив, що вінницька модель безпілотника на порядок дешевша за іноземні аналоги, водночас дещо простіша в експлуатації та обслуговуванні.

БАК має пройти випробовування на полігоні на Чернігівщині, а вже потім захищатиме Україну у зоні АТО.

«Цей проект виник ще півтора року тому. Якщо державні випробовування пройдуть успішно, йтиметься про серійне виробництво на нашому Вінницькому авіаційному заводі», — повідомив голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій.

Голова обласної Ради Анатолій Олійник додав: «Приємно, що конструктори та програмісти Вінницького національного технічного університету показали найвищий пілотаж, створивши такий високотехнологічний комплекс, і за це їм величезна вдячність!».

За інформацією прес-центру ВНТУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *