Гранти для обдарованих. Чи це реально? - 0 9c206 a875ca76 XLМудрі кажуть, щоб витрачати гроші з розумом, потрібно спочатку витратити на розум. Однак якщо у вас є геніальні проекти – за вас заплатить «грант». Ні, це зовсім не жарти… Головне – не боятися. І ваш продуманий креатив опиниться серед переможців, здавалося б, таких міфічних стипендіальних програм. Маєте розум? Оформіть його в конкурсному проекті з користю для себе й інших, лише оберіть…

Дам зірку – небо згодне
«Наше сонце – розжарена газова куля, яка згодом погасне. Але до цього моменту в мене є ще трохи часу для реалізації своєї давньої мрії – отримання гранта на магістеріум у Колумбійському університеті», – ділиться сокровенним Олександр, студент 4 курсу престижного столичного вишу. Його погляд поетично линув у небо, але розум прозаїчно вираховував свої шанси. А раптом старий добрий Фулбрайт допоможе? Ще крок – і Олександр фіналіст! Ціна перемоги у півфіналі таки варта нервувань.
Це все дурниці… Там усе схвачено, – «підбадьорює» нашого героя доброзичливий сусід по парті.
На те й розум, щоб досягти, чого хочеш, – цитує Достоєвського у відповідь юний астрофізик, – звичайно, найлегше сидіти й чекати манни небесної, але ж зірки потрібно штурмувати наполегливістю.
Чимало таких діалогів «підбадьорило» Олександра, але потенційний фулбрайтівець – подумки на далекому континенті в обсерваторії своєї мрії. «Якщо такий шанс випадає, то гріх його не використати. Тим паче мій друг нещодавно захистив наукову роботу в Університеті Джона Хопкінса. Інженерна екологія – це вам не жарти. Країну нашу буде рятувати не словом, а ділом. А якщо боятися, то завжди можна знайти купу відмовок, на які такий багатий наш народ».
Грант на здобуття ступеня магістра в американських університетах – лише вершина фулбрайтового айсберга. Він уже привіз до берегів різних штатів майже 700 українських студентів, молодих викладачів та поважних учених для навчання та проведення досліджень. Звичайно, це розраховано на тих, хто не боїться представити свою країну за кордоном. Плюси й мінуси визначить ваш розум, якщо захочете зірки з неба.

Де твоє «завтра»?
Ініціативу заохочують! Точніше, майбутній іспит так вам її заохотить! – напівжартома пригрозив кулаком пан викладач.
А що за така форма заохочення?
«Завтра» покаже. Хтось подав заявку на конкурс?! Майбутня інтелектуальна еліта…
Тиша проковтнула останні його слова. Усі зрозуміли прозорий натяк однозначно. Що ж… А чому б і ні? Додаткова стипендія зовсім не зайва. Ольга вирішила відвідати електронну сторінку конкурсу «Завтра.ua». Хоча амбіції в дівчини не зашкалювали, проте жіночий інтерес таки переміг. «Чим я гірша за тих стипендіатів?» – подумки втішала себе студентка, поринаючи в майбутні конкурсні баталії. Усе виявилося навіть простіше: наукове творіння – основна вимога – уже є! «Дещо перероблю свою наукову статтю, і будь ласка! Есе – нема проблем. Грамоти, дипломи? Я й забула про них… Не думала, що знадобляться!» – зраділа дівчина.
Бачиш, не такий страшний чорт, – усміхнувся все той же викладач, виписуючи направлення з кафедри, оскільки цей ВНЗ – партнер програми «Завтра.ua».
Не знаю, чи пройде…
Тільки не потрібно цієї скромності! Тримай хвіст пістолетом – у тебе є всі шанси.
«Завтра» настало. Ольга йде коридором рідного університету з форуму стипендіатів. Звичайно, її життя кардинально не змінилося, але можливості відкрилися чималі, та й упевненості у вартості своїх знань побільшало. Ще б пак – її обдарованість усенародно визнана та фінансово підкріплена. «Хіба слід боятися того, що буде завтра?»
Стипендіальна програма «Завтра.ua» – одна з перших в Україні приватна загальнонаціональна ініціатива підтримки талановитої молоді. Стипендіатів програми обирають щорічно на підставі відкритого конкурсу. Також активним студентам надають можливість участі в різноманітних проектах та фінансову підтримку власної наукової діяльності.
План Наполеона
«Від розуму до здорового глузду набагато далі, ніж вважають», – іронічно підмітив найвідоміший із французів. Ще б пак, геніальним задумом ситий не будеш, особливо сьогодні. Вдала стратегія – і маршрут ваших стипендіальних завоювань упишеться в ландшафти української реальності. Його визнання буде «найвищим» – грант від глави держави, та ще й чималий… Маленька ремарка: головне – «соціальна значущість» творчого проекту, а не особистий зиск. Отже, шукачів золота просимо не турбувати!
Геннадій мав план. Неабиякий. «Реальне втілення в життя з користю для інших – ось, що я хотів», – задушевним тоном констатує юнак свій успіх. Десятки наукових статей, участь в міжнародних та всеукраїнських конференціях і численні перемоги в конкурсах не опустили на його голову лаврового вінка. Юнак хотів більшого – хоч якоїсь реальної користі від своїх знань. «Ще Рене Декарт говорив, що мало гарного розуму, потрібно вдало його застосувати. Навіщо всі ті перемоги? Моє самолюбство цим не напоїш. Та й для чого воно здалося, коли твій розхвалений інтелект потрібен людям, як мертвому припарка, – по-народному іронізує титулований економіст. – Я не Наполеон, але стратегія мого бізнес-проекту таки завоювала смаки шановних суддів».
Погодьтеся, сума в 70 тисяч гривень (приблизно) таки вражає. Ні, не для себе, а на реалізацію творчого проекту. Скільки в кошторисі розпишете – те й отримаєте, звичайно, якщо вдасться все те економічно обґрунтувати, аргументувати, та ще й запевнити в сумлінному використанні цільових коштів. Такий собі міні-держбюджет. Напружити свої мозкові резерви таки доведеться. Хіба грант від Гаранта того не вартий?
Такі стипендіальні програми для творчої молоді затверджують розпорядженнями Президента України щороку для реалізації значущих творчих проектів у соціальній та гуманітарній сферах.
Вашій увазі запропоновано фрагментний зріз стипендіальних програм, на які полює небайдуже українське студентство. Усеукраїнські, міжнародні, місцеві, ректорські… Їх чимало. Вимоги та суми мають безліч варіацій. Лише оберіть! А для тих, кого це мало цікавить, така порада: «Бути найрозумнішим не важко: головне – це обрати потрібний фон».

Світлана Майструк

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *