У Державному бюджеті України на 2016 рік передбачене підвищення мінімальних соціальних стандартів двічі протягом року – з 1 травня та з 1 грудня. Загалом протягом року соцстандарти зростуть на 12,5 %, про це повідомляє міністр соціальної політики України Павло Розенко.

За словами Розенка, на кінець 2016 року мінімальний розмір заробітної плати (прожитковий мінімум для працездатних осіб) становитиме 1550 грн, мінімальний розмір пенсії (прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність) – 1208 грн.

Ми поступово переходимо в режим, коли соціальні виплати будуть підвищуватися і індексуватися регулярно”, – зауважив він.

Також Розенко зауважив, що наступного року продовжиться реформування системи пільг і соціальних виплат та адресність їх надання.

Зокрема, це стосується виплат одиноким матерям і державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів. Ми збільшуємо розміри цих допомог, але отримувати ці соціальні виплати будуть лише ті, хто цього реально потребує”, – пояснив Міністр.

Так, для одиноких матерів розмір мінімальної допомоги буде збільшений із 50 % до 100 % прожиткового мінімуму, державної допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, – з 30 % до 50 % прожиткового мінімуму.

Інформує прес-служба Міністерства соціальної політики

Коментарі закриті.