У Державному бюджеті України на 2016 рік передбачене підвищення мінімальних соціальних стандартів двічі протягом року – з 1 травня та з 1 грудня. Загалом протягом року соцстандарти зростуть на 12,5 %, про це повідомляє міністр соціальної політики України Павло Розенко.

За словами Розенка, на кінець 2016 року мінімальний розмір заробітної плати (прожитковий мінімум для працездатних осіб) становитиме 1550 грн, мінімальний розмір пенсії (прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність) – 1208 грн.

Ми поступово переходимо в режим, коли соціальні виплати будуть підвищуватися і індексуватися регулярно”, – зауважив він.

Також Розенко зауважив, що наступного року продовжиться реформування системи пільг і соціальних виплат та адресність їх надання.

Зокрема, це стосується виплат одиноким матерям і державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів. Ми збільшуємо розміри цих допомог, але отримувати ці соціальні виплати будуть лише ті, хто цього реально потребує”, – пояснив Міністр.

Так, для одиноких матерів розмір мінімальної допомоги буде збільшений із 50 % до 100 % прожиткового мінімуму, державної допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, – з 30 % до 50 % прожиткового мінімуму.

Інформує прес-служба Міністерства соціальної політики

8 коментар до “Зросли виплати одиноким матерям та дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів”
 1. З 4 жовтня 2015р. я знахожуся в декретній відпустці.На двох дітей від першого шлюбу отримую від держави тим.допомогу(аліменти). З 1 січня16 р.збільшили розмір допомоги на дитину з 436.5 на 727.5.Я переоформила документи ,і отримала допомогу в розмірі 873грн в міс.на двох діток.Питання до п.Розенка,то де ті обіцяні підвищення соц.виплат?

 2. З зарплатою в місяць 1378 гривень,нарахували аліментів 60 гривень 63 коп.це просто жах.вот так держава” допомагае”

 3. Де Ви бачите покращєння і підвищення? При оформленні допомоги при несплаті аліментів в грудні нарахували 450гр., тобто 1\3 прожиткового мінімуму для дитини. Зараз 50% прожиткового мінімуму (дитини відповідного віку) віднімається від доходів на 1 члена сім’ї. З зарплатні лікаря 1050гр.- сума нерахування становить 200гр. І де тут збільшення? Хоч би не блюзнірствували про покращення..
  Мало того, органи соц.забезпечення вимагають повторного збору всього пакету документів.
  Чому соц служба з січня припинила виплату допомоги і погнала людей за новими довідками? Адже ця служба може подавати запит в фіскальні служби про розмір доходу отримувача соц.допомоги і самостійно перерахувати об’єм допомоги.

 4. Я багатодітна мама,на моєму вихованні четверо дітей.Троє від першого шлюбу ,четверта дитина народжена від чоловіка в шлюбі з яким я неперебуваю,але батько дитину признав і дав їй своє прізвище.На ті троє дітей я отримувала аліменти від держави,так як їхній батько ухилявся від сплати аліментів,а тепер як виявляється я аліментів з першого січня не буду отримувати на тих трох дітей тому що в мене є співмешканець.Я не розумію яке відношення має мій співмешканець до моїх дітей від першого шлюбу.

 5. Поясніть одне. Ви враховуєте сукупний дохід сімЇ, а що Ви зробили для того, щоб батько дитини був змушений платити аліменти?Ви створюєте такі закони, що чоловіки можуть створювати дітей та не нести ніякої відповідальності за них, тому що тіньова робота на сьогоднішній день процвітає.

 6. Чи буде допомога моєму синові, якщо я в декретній відпустці і це мої єдині прибутки?

 7. “Ми збільшуємо розміри цих допомог, але отримувати ці соціальні виплати будуть лише ті, хто цього реально потребує”, – пояснив Міністр.”
  Це нечувано!!! Після прийнятих змін у Закон, при зарплаті 1500 грн жінці з 5-річною дитиною, батько якої ухиляється від сплати аліментів, допомога призначена не буде! Вона її “реально” не потребує, на думку міністра. Реально її потребують лише ті, хто зовсім не працює.

  1. Ті , хто дійсно не працюють без поважної причини більше 3 місяців зовсім не мають право на отримання такої допомоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *