Уже кілька років поспіль чилійські студенти протестують проти підвищення цін на освіту та вимагають безкоштовного навчання і докорінних змін в освітній системі. Президент Чилі Мішель Бачелет у травні 2015 року пообіцяла запровадити закон, згідно з яким навчанням стане безкоштовним, але лише для 60 % студентів. 

Цьогоріч вимоги, з якими виступали чилійські студенти, частково втіляться в життя. 10 січня були опубліковані списки студентів, які цього року здобудуть безкоштовну вищу освіту в державних університетах Чилі.

Щоб отримати безкоштовну університетську освіту, необхідно скласти іспит і належати до 50 % сімей Чилі, доходи яких не перевищують 180 тис. песо (приблизно $ 250) на місяць на людину.

Мішель Бачелет наголосила, що вона хотіла б, щоб безкоштовну освіту цього року отримали більше молодих людей, однак економічний сценарій не дає такої можливості.

70 % чилійської молоді зможуть цьогоріч здобувати безкоштовну вищу освіту: «Цей показник ми збільшуватимемо з року в рік, поки він не досягне 100 відсотків. Вища освіта в країні повинна перестати бути товаром, а стати соціальним правом!», – наголосила президент Чілі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *