Сьогодні, 12 січня, усі любителі казок – і  великі, і малі, – вшановують пам’ять такого відомого французького письменника, як Шарль Перро. Серед сучасного розмаїття книжок і авторів, казки цього статечного француза залишаються напрочуд запитаними й актуальними.

Шарль Перро писав про героїв справжніх, але водночас й тих, яких насправді не буває. І це стало його відкриттям у світі казок. Схожі казкові  історії – про малюсіньких та відважних синів, добрих падчерок і злих мачух, – розповідали завжди і всюди, проте саме Шарль Перро відкрив справжній “казковий рух” у світовій літературі, герої саме його казок пробралися в  балет, оперу, на сцену театру…

Що стало рушієм творчості Шарля Перро? Мало хто знає, але за повчальними казками стояла невимовна втрата  – смерть його молодої дружини. Саме після її смерті Шарль Перро присвятив себе дітям, зайнявся вихованням та освітою трьох синів. У свої 67 років він написав для них кілька казок із моральними повчаннями. Так побачила світ перша збірка автора – “Казки матінки Гуски, або Оповідання та казки минулих часів із моральними повчаннями”.

Про успіх казок про Сплячу Красуню, Попелюшку, Червону Шапочку, Кота в чоботях тощо свідчить те, що збірку перевидавали тричі протягом одного року. Вона стала найпопулярнішим дитячим виданням як у Франції, так і у всьому світі.

Відкладіть сьогодні всі свої справи, прочитайте дітям будь-яку казку цього автора – неквапливо, із паузами та роздумами. Вшануйте пам’ять Шарля Перро у  день його народження.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу