Із 12 по 14 січня 2016 року департамент загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України спільно з Міжнародним благодійним фондом «Академія української преси» за підтримки програми «Матра» Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів проводять у Тернополі семінар «Практична медіаграмотність для викладачів cуспільних дисциплін».

На відкритті семінару  перед присутніми вчителями історії, головами районних методичних об’єднань учителів суспільних дисциплін Тернопільщини виступили головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Раїса Євтушенко, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ольга Хома, заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра, менеджер медіаосвітніх програм Академії української преси, провідний мистецтвознавець Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України Оксана Волошенюк.

Вони акцентували увагу на дедалі більшому значенні медіаосвіти та медіаграмотності в сучасному світі. Саме тепер, в умовах агресії Росії проти України (зокрема й інформаційно-пропагандистської), важливим завданням вчителів суспільних дисциплін є навчити учнів життєво необхідних механізмів критичного мислення, вмінь знаходження та фільтрування необхідної інформації, відокремлення достовірних фактів від прихованої пропаганди, спроб маніпулювання свідомістю людей.

Про сучасне розуміння таких понять, як «медіа», «медіаосвіта» та «медіаграмотність», розповіла Оксана Волошенюк. Кандидат педагогічних наук, викладач кафедри методики викладання навчальних предметів і освітнього менеджменту Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Оксана Городецька пояснила, чому медіаграмотність вважається сьогодні життєво необхідною навичкою. Зі станом медіаосвіти на Тернопільщині ознайомила кандидат філологічних наук, доцент кафедри журналістики Тернопільського НПУ імені. В. Гнатюка Наталя Дащенко. Кандидат педагогічних наук Тамара Бакка та кандидат історичних наук Тетяна Мелащенко з НПУ ім. М. Драгоманова окреслили завдання, цілі та особливості методики використання посібника «Медіаграмотність на уроках суспільних дисциплін», організували з вчителями історії спільну роботу над матеріалами посібника. Фахівці з медіаосвіти ділилися з учасниками семінару досвідом інтегрованого викладання медіаграмотності на уроках суспільних дисциплін. Були презентовані навчальний модуль «Як створити сучасну шкільну газету» та перша українська медіаосвітня онлайн-гра «Медіазнайко».

Під час семінару проводитиметься пілотування окремих розділів посібника «Медіаграмотність на уроках суспільних дисциплін» у Тернопільському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – правовий ліцей № 2», відвідування уроків і виховних заходів у загальноосвітніх навчальних закладах обласного центру, а також обговорення результатів пілотування, круглий стіл-рефлексія щодо змісту посібника за участі вчителів історії та авторів посібника.

Семінар є надзвичайно корисним, адже відкрив для педагогів багато нового. Зокрема, навчив нових способів критичного оцінювання інформації: яким джерелам в Інтернеті варто довіряти; як не звабитися на підроблену «інформацію»; як перевірити, чи є справжніми фото або відеоматеріали. Співпраця з медіаекспертами триватиме й надалі.

Інформує прес-служба департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *