Тренінги для спостерігачів, організовані Міністерством освіти і науки КР у рамках реалізації проекту «Підтримка реформ у секторі освіти», триватимуть з 14 по 19 січня. Так у Киргизстані планують провести пілотування інструменту виміру роботи вчителя в класі «Огляд педагогічних практик». Під час тренінгу учасники навчаться правильно проводити спостереження в класі й аналізувати результати, а після завершення занять складуть тест на право бути спостерігачами.

Як повідомляє офіційний сайт Міносвіти Киргизстану,  галузь уже накопичила великий досвід із формативного, підсумкового та вибіркового оцінювання вчителів. Проте в системі оцінювання роботи вчителя критерії не стандартизовані, не піддаються чіткому вимірюванню і, як правило, не узгоджені з самим учителем. Результати оцінювання вчителів використовуються здебільшого для атестації та планової перевірки, тому оцінювання не сприяє поліпшенню якості викладання.

Тож із метою поліпшення викладання, вимірювання ефективності та якості навчання вчителів початкової школи відбудеться пілотування інструменту спостереження за роботою вчителя в класі. Інструмент спостереження також вимірюватиме результати навчання вчителів початкових класів, заступників директорів і фахівців районних/міських відділів освіти за оновленими предметними стандартами. Вимірюванню підлягають два аспекти: викладання й оцінювання; організація середовища навчання.

Упровадження проекту дасть змогу вчителям визначити свої сильні та слабкі сторони, зрозуміти, над чим варто працювати для професійного зростання, а школа на основі достовірних даних отримає можливість допомагати вчителям і учням поліпшувати свої показники,  вважають учителі-тренери.

До участі в пілоті потрапили 200 шкіл за принципом випадкової вибірки, перший раунд спостереження планується розпочати в січні 2016 року, другий – у січні 2018 року.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *