Рекомендації щодо проведення інтегративної комплексної психотерапії з надмірно самокритичними підлітками та молоддю дає в своїй новій роботі професор Голан Шахар. Адже самокритика може бути шкідливою як для психологічного, так і для фізичного здоров’я людини, що у свою чергу може призвести до психічних розладів, хронічної втоми і навіть самогубства.

Таку теорію висунув  професор університету імені Бен-Гуріона Голан Шахар у своїй новій книзі «Ерозія: психопатологія самокритики». Праця ізраїльського науковця стала результатом його двадцятирічних досліджень, повідомляє Jewishnews.

Учений впевнений, що самокритика негативно впливає на здоров’я людини, її родину та спілкування з навколишніми. Зокрема, вважає професор, така людина стає психологічно уразливою, навмисно заганяє себе в стресові ситуації, щоб уникнути позитивних емоцій, яких, на її думку, вона не заслуговує. Такому небезпечному стану передує перехідна форма –  напрошування на компліменти, що не є патологічною, зазначає Голан Шахар.

Тож придивляйтесь і прислухайтесь уважніше до своїх рідних, особливо до дітей. Вони не можуть усвідомити такої проблеми і попросити про допомогу. Перш ніж вкотре вимагати від дитини визнати свою провину – подумайте про наслідки і, можливо, оберіть якийсь інакший спосіб виховання.

Освітній портал “Педагогічна преса”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *