Днями в конференц-залі Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького презентували видання творів Михайла Драй-Хмари.

Презентація відбулася за участі односельчанина Михайла Опанасовича, доктора політичних наук, кандидата історичних наук, громадського та політичного діяча, народного депутата України Миколи Томенка, упорядника видання, відомого літературознавця Сергія Гальченка, історика, першого заступника голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України Богдана Червака, заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Віталія Коваля, начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Валерія Данилевського, ректора ЧНУ Олександра Черевка, представників профспілок, керівників навчальних закладів Черкащини, науковців, ЗМІ.

Звертаючись до присутніх на презентації видання, Віталій Коваль принагідно привітав усіх з Різдвяними святами. Окремо наголосив на значущості вшанування пам’яті та вивчення творчої спадщини українського поета, літературознавця, перекладача Михайла Драй-Хмари, відзначивши всіляке сприяння обласної влади в цьому напрямі.

Микола Томенко розповів, що презентації означеного видання розпочали саме з Черкас, адже наша область, а саме село Малі Канівці Золотоніського району, є малою батьківщиною Михайла Опанасовича.

Значущість видання збірки Микола Володимирович пояснив надзвичайно потужною об’єднавчою силою класиків української літератури, музики, мистецтва для українського суспільства. «Ми навчилися воювати, створили власне військо, але якщо ми програємо ідеологічну, ціннісну, інформаційну війну, якщо забудемо культуру, то українська нація не матиме майбутнього”, – зазначив Томенко.

Ідеолог видання Сергій Гальченко розповів про відвідини Малих Канівців і про три свої давні мрії, дві з яких вже здійснилися, а саме: встановлено пам’ятний знак Михайлу Опанасовичу та видано збірник його творів. Тепер на черзі – створення музею.

Окреслюючи стан справ із видавництвом української наукової літератури, він означив необхідність збільшення кількості академічних видань, адже наразі значна частина літератури видана ще за часів радянської цензури. Також Сергій Гальченко закликав викладацько-студентську спільноту долучатися до вивчення та видання творів класиків родом із Черкащини.

Окремо Сергій Анастасійович розповів про зміст видання, що містить поезію, переклади, монографії, наукові статті, листування Михайла Драй-Хмари.

Ректор ЧНУ ім. Б. Хмельницького Олександр Черевко зазначив, що, роблячи українську справу, ми переконуємося, що і сьогодні є люди, які беруть на себе відповідальність за підтримку та розвиток основ українства.

Окремо відзначив необхідність побудови гуманітарної вертикалі, платформи в державі, адже, за його словами, неможливо вирішити проблему достатку, не вирішивши проблеми української мови, ідеї, єдності.

На знак подяки за підтримку гуманітарної сфери Черкащини Олександр Володимирович вручив «Почесні відзнаки ректора» Миколі Томенку та Сергію Гальченку.

Наклад видання творів Михайла Драй-Хмари в 1000 примірників поповнить бібліотеки навчальних закладів і наукових установ.

Повідомляє прес-центр управління освіти та науки Черкаської ОДА