Біологи Білоруського державного університету розробили комплексний мікробний препарат «Жыцень», що підвищує якість ґрунту і готує його до посівів. Це єдине в Білорусі мікробіологічне добриво, що прискорює темпи розкладання стерні та соломи.

Над цим засобом працювала науково-дослідна лабораторія молекулярної генетики та біотехнології при кафедрі генетики біологічного факультету БДУ під керівництвом професора Наталії Максимової, повідомляє Міносвіти Білорусі.

Препарат здатен не лише значно покращити якість зерна, а й підвищити врожайність озимих та ярих на 20 %. Такий результат стане можливим за рахунок надходження в ґрунт розчинних поживних речовин, одержуваних у результаті прискорених темпів розкладання пожнивних залишків попередньої сільськогосподарської культури.

«Жыцень» є екологічним, безпечним і ефективним – альтернативою осінньому внесенню хімічного азотного добрива, тож дасть можливість отримати високоякісний і корисний для здоров’я урожай. Це препарат уже зареєстровано та впроваджено у виробництво.

Освітній портал «Педагогічна преса»

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *