“Я – медіаграмотний!” Саме так можуть сказати 20 студентів заочної форми навчання факультету філології та журналістики Херсонського державного університету. Днями вони стали учасниками тренінгу з медіаграмотності громадян, який провела доцент кафедри соціальних комунікацій Наталя Орлова.

У формі дружнього діалогу, з використанням актуального відео й цікавого роздаткового матеріалу студенти  визначили, чим відрізняється інформація від пропаганди, окреслили власне медіаполе, навчилися розпізнавати фейки в новинах і соціальних мережах, наочно побачили, як створюється образ ворога через мову ворожнечі.

«Ми постійно перебуваємо в потоці новин, серед яких є пропаганда і неправдива, фейкова інформація. Їх доволі важко розпізнати без основних навичок і знань з медіаграмотності. На цьому тренінгу студенти опанували базові інструменти перевірки інформації та критичного мислення», – зауважила Наталя Василівна.

Зважаючи на життєво необхідні навички медіаграмотності для кожної молодої людини, кафедра соціальних комунікацій запропонувала викладати курс «Медіаграмотність» для студентів усіх спеціальностей ХДУ з наступного навчального року.

Програма медіаграмотності громадян розроблена експертами з Академії української преси, IREX та StopFake за фінансової підтримки DFATD Canada.

Повідомляє прес-служба ХДУ 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *