Минулого тижня делегація Нарвського коледжу Тартуського університету із робочим візитом відвідала Запорізький національний університет. Естонські науковці висловили сподівання, що невдовзі освітяни цих вищих навчальних закладів укладуть угоду про співпрацю.

У свою чергу, ректор Запорізького національного університету, професор Микола Фролов запевнив, що найближчим часом представники ректорату та факультетів ЗНУ відвідають естонський виш.

Під час перебування почесних гостей – директора Нарвського коледжу Крістіни Каллас, фахівця із міжнародних відносин Інги Яагус, завідувача відділення іноземних мов Ніни Рауд і керівника навчальної програми «Робота з молоддю» Марії Журавльової – у ЗНУ з ними зустрілися ректор Микола Фролов і представники адміністрації вишу та керівництва факультетів. Естонських колег ознайомили з міжнародною діяльністю Запорізького національного університету, методиками викладання на різних факультетах  і матеріально-технічною базою вишу.

Естонські освітяни високо оцінили творчу й дружню атмосферу, що панує в Запорізькому національному університеті, ентузіазм його викладачів, котрі прагнуть спільно працювати заради подальшого процвітання вищого навчального закладу, а також – зацікавленість в академічній мобільності запорізьких студентів і їхній високий рівень знань.

Такі висновки стали результатом чотириденного перебування естонських науковців у ЗНУ, під час якого вони побували на різних факультетах вишу.

Так, під час зустрічі з деканом юридичного факультету, професором Тетяною Коломоєць представники Нарвського коледжу із цікавістю ознайомилися з міжнародним співробітництвом ЗНУ, якому викладачі вишу приділяють значну увагу. Іноземні освітяни схвально відгукнулися про формування практичних навичок студентів під час проходження ними практик, яким надають великого значення на факультеті.

Гості з Естонії також зустрілися з деканом факультету іноземної філології, доцентом Галиною Морошкіною. Вони зацікавилися досвідом Запорізького національного університету щодо його багаторічної участі в програмі подвійного диплома з Університетом Дю Мен (Франція). А також дізналися про досвід факультету із залучення іноземних фахівців до викладання дисциплін для студентів ЗНУ, зокрема йшлося про Кірона Ріда з Великої Британії, Марію Інніс зі США, Клеманс Лангле й Жана-Люка Іссле з Франції, Хосе Муньос Косіайса та Елену Муньос Компану з Іспанії. Увагу естонських освітян привернули до сучасних методик підготовки викладачів іноземних мов, що використовуються під час освітнього процесу на факультеті.

У свою чергу, декан факультету соціальної педагогіки та психології, доцент Ольга Пономаренко обговорила з представниками Тарту інноваційні особливості підготовки фахівців-психологів, які в майбутньому працюватимуть із дітьми та підлітками, приділивши при цьому увагу волонтерській діяльності студентів факультету. Це питання визнали актуальним представники обох країн.

Окрім того, викладачі та студенти Запорізького національного університету під час семінару з теми «Багатомовна система освіти в мультикультурних країнах: досвід Естонії та України» змогли ближче познайомитися з інноваційними методиками естонських колег у галузі полілінгвістичної освіти. Під час цього заходу гості розповіли про досвід інтеграції Естонії до європейського простору та про особливості підготовки викладачів у полілінгвальному суспільстві. Крім того, представники обох вишів обговорювали питання створення спільних проектів у рамках програм Erasmus+ programme, Estonian Development Aid programme тощо, зокрема йшлося про академічні обміни студентами та викладачами і про проведення міжнародних практичних семінарів.

Також в університеті відбулася спеціалізована сесія для соціальних працівників, викладачів і представників студентського самоуправління, під час якої гості з естонського вишу продемонстрували свій досвід із керівництва проектами та роботи з молоддю.

На завершення свого візиту естонські гості подякували керівництву університету за активну участь Запорізького національного в благодійній діяльності, зокрема в міжнародних програмах допомоги дітям тимчасових вимушених переселенців із зони проведення антитерористичної операції на сході України. Треба згадати, що минулого року на базі санаторію-профілакторію ЗНУ на о. Хортиці естонська благодійна організація влаштувала літній табір для дітей переселенців. Ректор ЗНУ Микола Фролов, у свою чергу, запевнив почесних гостей, що виш ніколи не залишається осторонь важливих суспільних процесів і займає активну громадську позицію. Микола Олександрович пообіцяв, що цього року влітку діти переселенців із Донецької та Луганської областей знову зможуть відпочити на базі санаторію Запорізького національного університету.

Інформує прес-центр ЗНУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *