Законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» дасть відповідь на чутливе для суспільства питання, яким чином створити умови та нові можливості для наших дітей – школярів, майбутніх абітурієнтів, студентів – для вступу до українських університетів, а також переведення в школи й університети. На цьому наголосив міністр освіти і науки України Сергій Квіт під час засідання уряду 20 січня 2016 року.

«Головна проблема полягає у тому, що наші діти, які опинилися на окупованій території, можуть представити документи про освіту лише від окупаційної влади, що їх ми принципово не приймаємо», – пояснив міністр.

Як зазначив Сергій Квіт, представлений на уряді законопроект дає можливість Міністерству освіти і науки створити спеціальний порядок визнання не документів, а кваліфікацій, здобутих учнями і студентами на окупованій території. У законопроекті передбачаються спеціальні квоти для випускників шкіл з окупованих територій. «Насамперед це стосується кримськотатарського народу, що перебуває в стані геноциду на анексованій території Криму», – повідомив міністр.

Сергій Квіт звернув увагу на те, що на офіційному сайті Міністерства освіти і науки розміщений список шкіл, до яких можуть прикріпитися учні з окупованих територій і складати іспити екстерном. Такі школи є у кожній області.

Інформує МОН України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *