20 січня 2016 на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області відбувся Вернісаж педагогічного досвіду «Формування ініціативності та підприємливості учнів на уроках та в позаурочний час» у рамках реалізації міжнародного проекту «Шкільна академія підприємництва – 3».

Основними цілями проекту є: підготовка експертів з обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти (ІППО) для підтримки вчителів у процесі використання в школах уроків із підприємницьким спрямуванням, а також підготовка вчителів різних навчальних предметів до впровадження інтегрованих уроків «із підприємницьким спрямуванням» у школі.

Із вітальним словом до учасників заходу звернулися: Ірина Ісопенко, заступник директора департаменту освіти і науки ЧОДА; Григорій Білянін, директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, кандидат педагогічних наук, доцент; Косик Миколаївна, начальник відділу цифрової освіти, фінансової грамотності та навичок підприємництва Інституту модернізації змісту освіти МОН України; Тамара Богачик, заступник директора з науково-методичної роботи ІППОЧО, кандидат історичних наук; Галина Руда, заступник директора з науково-навчальної роботи та міжнародних відносин, кандидат психологічних наук.

Ірина Юліанівна у своєму вітальному слові закцентувала: «Хочу подякувати Міністерству освіти і науки України та Інституту модернізації змісту освіти за надану можливість співпрацювати. Бажаю успіхів у справі, яку ви робите для нас, для наших дітей та держави, і, звісно ж, бажаю сьогодні плідної роботи, щоб кожен із вас зміг донести до своїх колег набуті знання. Я впевнена, що наша педагогічна громадськість має чим пишатися, має чим поділитися та презентувати свої педагогічні набутки“.

Продовжив вітання Григорій Білянін. За його словами, у 2015 році завдяки Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області відбулась реалізація польсько-українського проекту “Шкільна академія підприємництва – 3”. Цей проект організований Центром Розвитку Освіти у Варшаві та співфінансований у рамках Програми розвитку польської співпраці Міністерства закордонних справ Республіки Польща у 2015 році. “Такі проекти – це перший крок до того, щоб усвідомити, що основним завданням вчителя є не передати знання, які є в підручнику, а привчити до життя у суспільстві”, – зауважив Григорій Іванович.

Косик Вікторія побажала присутнім успіху у навчанні. “Я переконана, що наша плідна співпраця дасть свої результати. Адже вже на сьогодні є такі школи, що можуть показати себе не тільки на рівні України, а й за кордоном“, – наголосила Вікторія Миколаївна.

Про розвиток ключових компетенцій педагогів і учнів у рамках реалізації міжнародного проекту “Шкільна академія підприємництва – 3” доповіла Наталія Костянтинівна Куриш, завідувач НМЦ менеджменту та координації діяльності РМК/ММК ІППОЧО.

Унгурян Ірина Корнеліївна, викладач кафедри педагогіки, психології і теорії управління освітою ІППОЧО, розповіла про інтеграцію підприємницького змісту в навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів як засіб формування підприємливості та ініціативності учнів.

Під час засідання секцій педагоги-учасники проекту мали змогу поділитися своїми напрацюваннями з природничо-математичних і суспільно-гуманітарних дисциплін, зокрема, розповісти про впровадження активних методів навчання на уроках.
В.М.Косик під час тренінгового заняття розповіла про інтерактивні освітні технології та цифрові освітні ресурси у навчальному процесі та про їх роль у становленні фахівця.
На завершення учасники Вернісажу педагогічного досвіду обмінялися думками щодо розвитку інноваційної та підприємливої особистості через запровадження технологій проекту в навчально-виховному процесі та презентували напрацювання секцій педагогів-учасників проекту.

Г.В.Руда підбила підсумки роботи Вернісажу та запропонувала написати бачення впровадження цього проекту в життя, методом роботи у малих групах, та описати роль всіх ланок навчально-виховного процесу у їх реалізації. Н.К.Куриш запропонувала Формулу впровадження напрацювань проекту «Шкільна академія підприємництва – 3» в навчальних закладах Буковини.

Повідомляє перс-служба департаменту освіти і науки ЧОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *