20 січня у Міністерстві охорони здоров’я України відбулося публічне обговорення проекту наказу МОЗ України “Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів”, метою якого є створення сучасних вимог для безпечного функціонування дитячих садків. 

У заході взяли участь представники дошкільних навчальних закладів, зокрема приватних, медичної наукової спільноти, Державної санітарно-епідеміологічної служби, Міністерства освіти та науки тощо.

Заступник міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець у своєму виступі наголосив на необхідності перегляду чинних санітарних вимог до дитячих садочків, з огляду на їх неактуальність і зарегульованість. Він зазначив, що, зберігаючи пріоритетом здоров’я та безпеку дітей, необхідно створити сприятливі умови для розвитку наявних і створення нових дошкільних навчальних закладів, які відповідали б сучасним світовим тенденціям.

Тамара Панасюк, начальник відділу дошкільної освіти департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти та науки України, розповіла про проблему перевантаженості та недостатньої кількості місць у сьогоднішніх дитячих садках в Україні.

Олена Заплотинська, проектний менеджер реформи освіти Національної ради реформ, презентувала основні тенденції і вимоги до дитсадків у Європейському Союзі.

Святослав Протас, т.в.о. Голови Держсанепідслужби, розповів про особливості дотримання чинних та наголосив на необхідності збереження лише тих вимог, які безпосередньо впливають на здоров’я дітей, регулювання конкретних параметрів безпеки, водночас відмовившись від регулювання способів досягнення таких параметрів.

Проект Санітарного регламенту було обговорено з погляду практики його застосування у сучасних умовах, реалістичності виконання вимог, надано конкретні рекомендації Міністерству охорони здоров’я щодо доопрацювання відповідного документа.

Після доопрацювання проект Санітарного регламенту буде направлено на погодження до зацікавлених органів та затверджено Міністерством охорони здоров’я України.

Ознайомитися з проектом наказу можна на офіційному веб-сайті МОЗ України в розділі «Громадське обговорення»

Інформує прес-служба МОЗ України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *