Міністерство охорони здоров’я Бразилії оприлюднило нові дані, згідно з якими дедалі більше дітей у країні народжуються із фізичними вадами після зараження їхніх матерів вірусом Зіка.

За останніми даними, із жовтня, відколи влада країни вперше помітила спалах хвороби, у Бразилії зареєстрували 3 893 випадки захворювання дітей на мікроцефалію. Вірус Зіка передається через укус комара Aedes aegypti, що також переносить вірус Чікунгунья і збудник лихоманки денге.

У немовлят, чиї матері заразилися вірусом Зіка, хвороба призводить до деформації черепа, що, у свою чергу, перешкоджає росту мозку та спричинює уповільнення розвитку дитини. Безпосередньо від вірусу в Бразилії померли вже п’ятеро немовлят, заявили у міністерстві охорони здоров’я. Ще 44 смерті розслідуються.

Вакцини від хвороби наразі не існує, а єдиний спосіб боротися із поширенням вірусу – очищення стоячих водойм, де розмножуються москіти.

Вірус вирує також у багатьох інших країнах Латинської Америки. Зокрема, в Колумбії зареєстрували вже 13,5 тисячі випадків захворювання на вірус Зіка.

Влада Колумбії порадила жінкам не вагітніти до кінця спалаху вірусу Зіка.

Джерело: BBC Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *