Index Herbariorum (IH) є найбільшою світовою базою гербаріїв. Нині у світі нараховується близько 3 000 гербаріїв, якими опікуються приблизно 12 000 фахівців. Загалом гербарії світу містять понад 350 000 000 зразків задокументованої рослинності за останні 400 років.

Index Herbariorum здійснює кураторство цим важливим ресурсом із метою використання для наукових досліджень і задля збереження біорізноманіття. Індекс Herbariorum (IH) документує місце розташування гербарію, його кількісні характеристики (наприклад, кількість і тип зразків), дату заснування, а також контактну інформацію. До IH можуть потрапити лише ті гербарії, що продемонстрували доступність широкому колу вчених та активне використання в науковій роботі.

Tetyana-Mamchur

Науковий гербарій УНУС належить до найстаріших гербаріїв України. Він містить унікальні колекції рослин, окремі з яких становлять світове надбання, оскільки не оприлюднені в жодній з інших колекцій світу. Тому рішення про включення Наукового гербарію УНУС до світової бази IH було прийняте беззаперечно. Відповідно до вимог  IH, Науковому гербарію УНУС присвоєно унікальний ідентифікатор (акронім) – UM, за яким його можна буде відстежувати тут.

Користуючись нагодою, висловлюємо слова щирої вдячності доктору Барбарі М. Тьер, директору гербарію NYBG (Нью-Йоркського Ботанічного саду), редактору IH, за співпрацю та бажаємо Науковому гербарію УНУС плідної роботи в колі наукової спільноти гербаріїв світу.

За інформацією Уманського НУС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *