23 січня 2016 року в Сумському національному аграрному університеті відбувся Всеукраїнський семінар “Сучасні технології у бджільництві: виведення бджолиних маток і виробництво маточного молочка. Роль бджільництва у розвитку сільських територій”.

Мета заходу – популяризація бджільництва як традиційно українського промислу, який має довгу історію, що сягає доби Київської Русі, обговорення найактуальніших проблем сучасного українського бджолярства, спільний пошук рішень.

Сьогодні Україна займає перше місце з виробництва меду серед країн Європи та третє місце серед всіх країн світу. У сучасній Україні підготовка спеціалістів із бджільництва здійснюється у кількох вищих навчальних закладах, зокрема й у Сумському НАУ: саме тут на біолого-технологічному факультеті готують спеціалістів-технологів за напрямом виробництва продуктів бджільництва.

Тож упродовж роботи семінару бджолярі з усієї України обговорили низку питань, цікавих для фахівців галузі: це й організація матковивідної справи в Україні, і світовий досвід у виведенні маток та виробництві маточного молочка та можливості його застосування в Україні, і ветеринарні аспекти виведення маток і виробництва маточного молочка тощо.

Про роль продуктів бджільництва у проблематиці здорового довголіття, про те, як впливає інтенсифікація цієї галузі на розвиток сільських територій, говорили науковці з Сумського національного аграрного університету, Харківського національного наукового центру «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини», Папського григоріанського університету (Рим – Київ), а також бджолярі-практики.

За інформацією Сумського НАУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *