Представники біологічного факультету Запорізького національного університету великого значення надають профорієнтаційній діяльності, роботі з обдарованою молоддю, а також організації інформаційно-методичних заходів для шкільних вчителів. Так, 20 січня в ЗНУ провели черговий майстер-клас для вчителів хімії та біології міста й області. Ініціаторами заходу стали викладачі біологічного факультету та співробітники Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради.

Цього разу до Запорізького національного університету завітали 18 вчителів із загальноосвітніх шкіл та гімназій м. Запоріжжя, а також із Чернігівського, Вільнянського, Михайлівського, Гуляйпільського, Токмацького й Пологівського районів. До речі, серед них були випускники ЗНУ, які обрали для себе педагогічну кар’єру. Представники ЗНУ не лише ознайомили колег, які працюють у закладах середньої ланки освіти, із новітніми досягненнями в природничій галузі. Викладачі провели для гостей комплексний аналіз результатів минулорічної участі учнів у ЗНО із хімії та біології. Крім того, учителям надали рекомендації щодо підготовки старшокласників до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні й у наукових конкурсах та олімпіадах.

Старший викладач Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Світлана Дехтіренко, коментуючи перебіг заходу, зазначила, що в ЗНУ багато уваги приділяють просвітницькій роботі серед вчителів міста й області. Цей університет – постійний партнер Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. «Крім того, одним із пріоритетних напрямів діяльності вчених цього вишу є робота з обдарованими учнями. Так, 23 січня відбудеться обласна олімпіада з хімії для школярів. Багато представників факультету увійдуть до суддівської колегії. Також вони виступають консультантами переможців обласного етапу олімпіади, дієво готують їх до участі в інтелектуальному змаганні загальноукраїнського рівня. Зокрема, завдяки їхнім зусиллям минулого року наша область вийшла на 4-те місце у всеукраїнській олімпіаді з хімії серед 26 регіонів-учасників. Це – найвищий показник нашого регіону серед природничих наук. Запорізький національний університет зацікавлений у тому, аби талановиті учні ставали його студентами, а в майбутньому, після здобуття якісної вищої освіти, вчителями, підвищуючи загальний рівень середньої освіти в нашій області», – закцентувала увагу присутніх Світлана Дехтіренко.

Під час майстер-класу перед учителями виступила декан біологічного факультету ЗНУ, професор Людмила Омельянчик. Вона привітала всіх учасників заходу та зазначила, що такі зустрічі зі шкільними вчителями є необхідною ланкою профорієнтаційної роботи представників факультету. Подібні майстер-класи та семінари дають змогу не лише допомогти представникам шкіл міста й області в проведенні корисних, насичених актуальним матеріалом, занять зі школярами, вони також сприяють тому, аби найталановитіші учні області в майбутньому ставали студентами Запорізького національного університету.

Також декан розповіла присутнім про досягнення науковців ЗНУ, зокрема про їхні науково-методичні напрацювання, якими можна скористатися під час проведення шкільних уроків. Людмила Олександрівна висвітлила таке актуальне для сучасного освітнього процесу в школах питання, як правила роботи з прекурсорами. Вона запропонувала гостям Запорізького національного університету взяти участь в екскурсії всіма кафедрами факультету. Вчителі ознайомилися із матеріально-технічною базою вишу, з напрямами роботи науковців, про які їм розповіли завідувачі кафедр, із досягнення викладачів, студентів та співробітників факультету. Також під час заходу йшлося про роботу представників професорсько-викладацького складу факультету з обдарованою молоддю.

До того ж, доцент кафедри хімії Михайло Завгородній виступив перед учителями, розповівши про критерії оцінювання готовності учнів до участі в ЗНО. Він проаналізував типові помилки, яких припустилися старшокласники минулого року під час участі в безкоштовних тренінгах, організованих Запорізьким національним університетом. Також він запросив усіх охочих взяти участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні з хімії та біології, що відбудеться у ЗНУ 6 березня 2016 року.

Доцент кафедри загальної та прикладної екології та зоології Олександр Корж розповів гостям ЗНУ про особливості екологічної освіти молоді та про те, на що треба звернути увагу при підготовці студентів до участі в олімпіадах.

Завершився майстер-клас візитом до природничого музею ЗНУ. Його директор Олександр Коротя ознайомив гостей із цікавою та різноплановою експозицією та нагадав їм, що двері музею завжди гостинно відчинені для школярів та їхніх наставників.

Усі вчителі-учасники майстер-класу висловили своє захоплення рівнем організації заходу та корисністю отриманої інформації. Так, вчителька Запорізької загальноосвітньої школи № 103 Людмила Боровська зауважила: «На мене велике враження справила ерудованість лекторів. Ми послухали цікаві доповіді, чудово проілюстровані відеопрезентацією, змогли поставити запитання науковцям університету й отримати на них вичерпні відповіді. Крім того, дуже сподобалася екскурсія біологічним факультетом. Окремо хочу подякувати організаторам за те, що вони роздали нам зошити з минулорічних пробних тренінгів із хімії та біології: тепер ми зможемо продемонструвати учням, який саме вигляд мають тестові завдання, на конкретних прикладах. До того ж, просто чудово, що Запорізький національний університет проводить безкоштовні тренінги із ЗНО: матеріальні обставини у сім’ях випускників сьогодні дуже різні, а так усі охочі зможуть взяти участь у пробних тестуваннях».

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу