Пульти для комп’ютерів, зарядка для мобільного від вітру, машинки із штучним інтелектом і багато іншого власноруч майструють студенти кафедри «комп’ютерна інженерія» Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича. На базі лабораторії студенти створили гурток і разом працюють над роботами, їздять на конкурси.

Нещодавно чернівчани другий рік поспіль взяли участь у змаганні роботів на колесах Roborace. Хоча вибороти перемогу їм не вдалося, проте вони не засмучуються, активно готуються до наступних конкурсів й розповідають про перемоги.

Поштовхом для майбутніх комп’ютерних інженерів і став міжнародний конкурс роботів. Минулої осені чернівецькі студенти створили справжню дослідницьку станцію — марсохід. Деталі замовляли в американського розробника Texas Instrumеts, кажуть, це такий авторитет у сфері технологій, як для водіїв «Феррарі». Працювали над ним командою з дев’яти осіб близько трьох тижнів. Кожен зі студентів відповідав за певний напрям. Хтось — за навігацію робота, хтось — за живлення.

Попри те, що навчаються в Чернівцях, хлопці мріють про масштабні проекти й власну справу.

— Я хочу створювати щось нове, довго працювати над одним проектом мені не подобається, — каже Олександр.

А Дмитро додає, що мріє працювати у великих корпораціях, але з України виїжджати не прагне.

— Усі технології, які я використовую, створюючи роботів, можна перенести в реальне життя, наприклад, у бізнес, — стверджує Дмитро. — У майбутньому хочеться працювати над цікавим інженерним проектом, щоб бачити результат і одночасно створювати щось нове, а не лише сидіти й «писати» сайти. У Чернівцях я себе не бачу, але виїжджати за кордон наміру не маю. Я — патріот.

За матеріалами vidido.ua

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *