26 січня викладачі спеціальних дисциплін та майстри виробничого навчання з професії “кухар” із п’яти ПТНЗ Закарпатської області взяли участь у семінарі-практикумі з вивчення новітніх технологій.  Навчально-практичний семінар було організовано на базі Ужгородського вищого професійного училища торгівлі та технологій харчування за сприяння навчально-методичного центру ПТО.

Слухачі стали учасниками дискусії «Цензор кулінара: професійна культура та етика», психологічного тренінгу «Попередження конфліктів у системі «педагог – учень» та асистентами шеф-кухаря ресторану в його авторському майстер-класі.

Викладач спецдисциплін вищого професійного училища, де проходив семінар, Наталія  Галас залучила присутніх до дискусії з актуальних питань професійної діяльності: як гарантувати харчову безпеку в закладах харчування, які критерії професійної культури та етики кулінара, яких правил роботи на кухні треба неухильно дотримуватись, якими є ключові якості ідеального кухаря. Семінар пройшов під гаслами: «Не здаватись, а бути – ось як уявляють собі харчову безпеку сучасні ресторатори», «Совість кухаря – його внутрішній цензор, який повинен працювати як годинник». Виховувати в учнів культуру поведінки на кухні потрібно під час кожного заняття – такого висновку дійшли учасники дискусії.

Цікавий психологічний тренінг щодо запобігання конфліктам у системі «педагог – учень» провела з учасниками заходу Лариса Свистак, практичний психолог Ужгородського ВПУ торгівлі та технологій харчування. Педагоги обговорили причини виникнення можливих конфліктів між викладачем чи майстром та учнем у процесі педагогічної діяльності, визначили основні риси характеру конфліктної особистості, а використання корекційних вправ «Квадрат», «Айсберг», «Мух краще ловити на мед» допомогло їм навчитись обирати оптимальні способи поведінки у конфліктних ситуаціях та шляхи їх розв’язання.

Практична частина семінару містила майстер-клас від шеф-кухаря ресторану  Ярослава Суся, який є випускником училища. Під час приготування вишуканих авторських страв його асистентом була колишній наставник – майстер виробничого навчання Оксана Барч.  Слухачі мали можливість дізнатися про нові тенденції в сучасній кулінарії, новітні технології, що базуються на молекулярних процесах, отримати інформацію про цікаві поєднання інгредієнтів, нестандартні принципи декоративного оформлення страв тощо. У процесі приготування другої страви «Свинина з жульєном із томатів» та десерту «Мільфей» шеф-кухар розкривав секрети своєї майстерності, ділився тонкощами кулінарного мистецтва. Викладачі та майстри виробничого навчання були вражені кулінарними шедеврами знаного кухаря, під час приготування яких почерпнули багато нової інформації з технології приготування їжі.

Присутні на майстер-класі учні Ужгородського ВПУ торгівлі та технологій харчування із захопленням спостерігали за роботою майстра, розуміючи, що таких вершин майстерності можна досягти лише завдяки  наполегливій праці, навчанню, постійному професійному розвитку та самовдосконаленню.

На завершення 14 педагогам професійно-технічних навчальних закладів були вручені сертифікати про короткострокове підвищення кваліфікації за програмами семінару-практикуму.

Навчально-методичний центр
 професійно-технічної освіти у
Закарпатській області

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *