Серед учителів нашого міста великою популярністю користується Школа філологічних наук, що вже не перший рік діє на базі філологічного факультету Запорізького національного університету. Так, 27 січня в другій сесії цьогорічної роботи Школи взяли участь понад 100 учителів української мови та літератури, російської мови та літератури і зарубіжної літератури.

Організатори заходу – викладачі філологічного факультету ЗНУ та фахівці Інформаційно-аналітичного методичного центру Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради – підготували для представників середньої ланки освіти тематичні виступи щодо проблем функціонування і розвитку української мови в ХХІ столітті, методики створення сучасних уроків, особливостей висвітлення в школі окремих літературних творів. Також гості університету отримали багато корисної інформації щодо особливостей цьогорічної вступної кампанії, надзвичайно актуальної для старшокласників.

На початку заходу декан філологічного факультету ЗНУ, професор Тамара Хом’як привітала гостей університету, зазначивши, що особливо приємно бачити серед учасників Школи філологічних наук випускників Запорізького національного університету, які долучились до почесної вчительської когорти. Тамара Володимирівна побажала всім учасникам заходу плідної роботи, а також здобутків у щоденній відповідальній діяльності на вчительській ниві. Крім того, декан акцентувала увагу присутніх на особливостях цьогорічної вступної кампанії.

Методист інформаційно-аналітичного методичного центру Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради Віолетта Кушнаренко у своєму виступі розглянула сучасні проблеми функціонування української мови і літератури. Зокрема, вона наголосила на масштабах використання суржику в розмовно-побутовому мовленні як загрозі для функціонування української мови.

Доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко розглянула особливості ЗНО та вступної кампанії 2016 року. Ірина Миколаївна нагадала вчителям, що участь у безкоштовних тренінгах із зовнішнього незалежного оцінювання, які традиційно проходять навесні на базі Запорізького національного університету, відчутно збільшує шанси старшокласників у майбутньому впоратися з тестуванням.

Далі робота продовжилася за секційними напрямами. Перед учителями української мови та літератури виступила завідувач кафедри української літератури, доцент Наталія Горбач, котра неабияк зацікавила присутніх темою пустельницького подвижництва Івана Вишенського в контексті його доби. Розповідь Наталії Вікторівни дала можливість вчителям по-новому підійти до вивчення творчості відомого вітчизняного письменника-полеміста.

Активне обговорення в аудиторії викликала доповідь доцента кафедри української мови Лариси Бойко «Тенденції розвитку сучасного українського лексикону». Лариса Петрівна звернула увагу присутніх на особливості поповнення словникового складу української мови в епоху євроінтеграції нашої держави.

Не менш цікава програма очікувала на слухачів секції «Російська мова і література. Зарубіжна література». Перед ними виступила завідувач кафедри російської філології, професор Ірина Павленко. Ірина Яківна здійснила порівняльний комплексний аналіз підручників із російської літератури для 7 класів. Вона окреслила переваги та недоліки окремих навчальних видань, надала рекомендації вчителям щодо вибору літератури для проведення уроків.

Доцент кафедри російської філології Олександр Муравін темою свого виступу обрав «Літературу й історію. Запоріжжя на сторінках роману Юрія Трифонова “Нетерпіння”». У його доповіді йшлося про художні засоби створення літературного портрета міста у відомому історичному романі.

Після завершення роботи Школи філологічних наук Запорізького національного університету усі її слухачі отримають сертифікати, які будуть враховуватися під час проведення атестації учителів.

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *