Сьогодні, 29 січня 2016 року, представники професійно-технічних навчальних закладів, батьківських комітетів, профспілкових організації ПТНЗ вийшли на пікет. Зібравшись під Міністерством освіти і науки України, вони сформували колону і вирушили до Кабінету Міністрів.

Заплановано, що пікети розпочнуться о 12-й біля Кабінету Міністрів України та будівлі, де відбуватиметься нарада Комітету Верховної ради України з питань науки і освіти.

Так мітингарі висловлюють протест проти знищення системи ПТО, що загрожує галузі у зв’язку з ухваленням Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», через децентралізацію фінансуватись галузь повинна з місцевих бюджетів.

СнимокСитуацію, в прямому ефірі NewsOne,  прокоментував заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей. 

– Насамперед вимоги є правильними, – одразу зазначив Павло Хобзей. І міністерство їх поділяє. Адже не можна передавати фінансування ПТО на міста обласного значення. Наша позиція, яка відповідає концепції децентралізації і проектам законів, що є зараз у парламенті, – професійна освіта повинна фінансуватись на обласному рівні, – наголосив заступник міністра освіти і науки.

А також, як зауважив Павло Хобзей, законодавці, коли приймали бюджет, не дали жодного ресурсу, тобто фінансування ПТО мало здійснюватись із власних доходів міста. Безумовно, частина міст не має такого ресурсу, тож відмовилась фінансувати цю освітню галузь. Тому на сьогодні в 50 училищах не відкрито фінансування. А це означає, що немає ні зарплат, ні стипендій, ні харчування.

– Щоб вирішити цю проблему, яка пов’язана із законом, було проведено урядом і Комітетом ВР з питань науки і освіти низку нарад. Ми вже два тижні шукаємо, як розв’язати це питання. Сьогодні вранці голова комітету Лілія Гриневич мала зареєструвати закон щодо змін до закону про бюджет і до бюджетного кодексу. Документ передбачає три речі: передача фінансування ПТО до областей; на кожного учня, який не має середньої освіти, буде надана освітня субвенція, як це надається школам; субвенція буде надана також і на підготовку робітничих кадрів.

Пікет Кабміну також підтримає Конфедерація вільних профспілок України.

Освітній портал “Педагогічна преса” о 14:00 транслюватиме в онлайн-режимі із Комітету ВР Всеукраїнську нараду щодо субвенції на підготовку робітничих кадрів та рівня управління ПТО.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *